تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

واشنگتن: بازگشت متقابل برای پایبندی به برجام امکانپذیر است

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اعلام اینکه یک هیئت از این کشور طی روز‌های آتی برای ادامه مذاکرات برجامی راهی وین می‌شود، گفت که بازگشت متقابل برای پایبندی به برجام امکانپذیر است.

کد خبر: ۱۱۶۰۲۳
۱۱:۵۹ - ۱۸ آذر ۱۴۰۰

واشنگتن: بازگشت متقابل برای پایبندی به برجام امکانپذیر است

دیدارنیوز - به نقل از پایگاه خبری هیل، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود درباره حضور غیرمستقیم این کشور در مذاکرات وین گفت: یک هیئت آمریکایی به سرپرستی رابرت مالی، نماینده ویژه ریاست‌جمهوری آمریکا در امور ایران، در روز‌های آخر هفته (شنبه و یکشنبه) به دیگر طرف‌های مذاکرات در وین می‌پیوندد.

پرایس بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از برجام و نقض توافق از سوی کشورش تلاش کرد توپ را به زمین ایران بیندازد و تهران را برای موفقیت مذاکرات مسئول بداند.

وی در ادامه مدعی شد که واشنگتن قصد دارد هرچه سریع‌تر این موضوع را دریابد که آیا ایران با حسن‌نیت به مذاکرات وین بازمی‌گردد، یا خیر.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا افزود: ما یک مبنای خوب داریم که می‌توانیم بر اساس آن عمل کنیم و مطمئنا امیدواری ما این است که ایران نیز بخواهد و مایل باشد که گفتگو‌ها را بر همین مبنا ادامه دهد تا این موضوع را آزمایش کند که آیا واقعاً می‌توانیم به بازگشت متقابل به پایبندی به برجام برسیم یا نه.

وی همچنین مدعی شد: مذاکرات به زودی نشان خواهد داد که آیا ایران برای ادامه رایزنی‌ها با حسن نیت به وین بازگشته است یا خیر.

پرایس خاطرنشان کرد: ما همچنان معتقدیم که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام امکان پذیر است. ما آماده بازگشت به مذاکرات غیرمستقیم با ایران، همانطور که تاکنون بوده، هستیم تا بر مبنای پیشرفت‌هایی که تاکنون (طی شش دور مذاکره قبلی) حاصل شده است ببینیم آیا می‌توانیم به پایبندی متقابل به برجام دست یابیم؟

وی در پایان تاکید کرد: ما می‌دانیم که دیپلماسی بهترین راه برای رسیدن به این هدف است.

منبع: ایلنا
برچسب ها: مذاکرات وین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر