تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

ابتلای ۳ نفر از فرزندان اعضای سفارت ایران در آفریقای جنوبی به ویروس اومیکرون!

سفیر ایران در آفریقای جنوبی با بیان این که اُمیکرون بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده است، گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این مدت از کمتر از۵۰۰ نفر در روز، دیروز به بیش از ۱۶ هزار نفر در روز رسید.

کد خبر: ۱۱۵۷۳۰
۱۴:۰۳ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰

ابتلا ایرانی ها به ویروس امیکرون

دیدارنیوز - مهدی آقا جعفری با اشاره به شیوع اُمیکرون «گونه جدید کرونا» در این کشور آفریقایی در صفحه اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت:

«حدود ۱۰ روزی هست که در آفریقای جنوبی سویه یا گونه جدید کرونا به نام اُمیکرون شناسایی شده. بلافاصله شرکت‌های هواپیمایی پرواز‌ها را به آفریقای جنوبی متوقف کردند و دنیا نگران گسترش این کرونای جدید شده است.

تعداد مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی در این مدت از کمتر از ۵۰۰ نفر در روز، دیروز به بیش از ۱۶ هزار نفر رسید. خوشبختانه تعداد فوتی‌ها محدود و دیروز ۲۱ نفر بود.

نکته مهم و کلیدی در اُمیکرون این ذاست که بیشتر بچه‌ها را هدف قرار داده. بچه‌هایی که یا واکسن نزدن یا فقط یک دوز زدن. البته بزرگتر‌ها را که هر دو دوز واکسن راهم زده اند، مبتلا کرده. این نوع از کرونا الحمدلله بیشتر علائم خفیف داره و کمتر به بستری شدن در بیمارستان منجر میشود، ولی در عین حال دیروز اعلام شد کودکان زیر پنج سال هم در بیمارستان بستری شده اند.

سه نفر از فرزندان اعضای سفارت هم هفته گذشته مبتلا شدند. به احتمال زیاد از مدرسه گرفته اند. خدا رو شکر مشکل تنفسی و درگیری ریه ندارند. اُمیکرون فعلا در بیشتر از ۴۰ کشور جهان چرخیده و در همسایگی ایران هم مشاهده شده است.

سازمان جهانی بهداشت گفته همه کشور‌ها باید آماده اُمیکرون باشند. پس لطفا رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیریم بخصوص بخصوص مراقب کودکان و نوجوانان و بویژه دانش آموزان عزیز که در ایران نیز برخی اخیرا در مدرسه حضور پیدا می‌کنند، باشیم.

اُمیکرون این بار از رگ گردن به بچه‌ها نزدیکتره.»

منبع: ایسنا
برچسب ها: ویروس کرونا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر