تیتر امروز

پیش بینی مرگ فرزندان
دومین توله یوز آسیایی تلف شد

پیش بینی مرگ فرزندان "ایران"

تلف شدن دومین یوز متولد شده در اسارات خبر تلخی برای دوست داران و فعالان محیط زیست بود، اما برخی کارشناسان می‌گویند این مرگ‌ها قابل پیش بینی بود.
خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...

بودجه ۱۴۰۱ هفته آینده به مجلس می‌رود

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لایحه بودجه ۱۴۰۱ یکشنبه هفته آینده (۲۱ آذر) تقدیم مجلس می‌شود.

کد خبر: ۱۱۵۶۹۹
۱۰:۳۳ - ۱۴ آذر ۱۴۰۰

قالیباف بودجه 1401

دیدارنیوز - حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رییسه مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در توضیح تذکر خود با استناد به ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی اظهار داشت: طبق آیین نامه مجلس، دولت تا ۱۵ آذر برای تقدیم لایحه بودجه فرصت دارد لذا باید تکلیف مشخص شود که مجلس فردا جلسه دارد یا خیر و یا اینکه قرار است دولت وقت دیگری بودجه را ارائه کند.

وی همچنین با اشاره به ماده ۲۹ برنامه ششم گفت: اگر دولت قبل این ماده را اجرایی کرده بود با حقوق‌های نجومی مواجه نبودیم. البته دولت سیزدهم اعلام کرده که تا فردا همه باید حقوق‌ها را در سامانه مربوطه ثبت کنند.

نماینده محلات همچنین در تذکر دیگری گفت: ردیف‌های بودجه بسیاری از مراکز دانشگاهی، مجتمع‌ها و دانشکده‌ها در دانشگاه مادر ادغام شده و وضعیت آن‌ها مشخص نیست. اینکه ردیف‌های بودجه دستگاه‌ها ادغام شود به معنای ایجاد تحول نیست. تغییر ساختار بودجه چیزی به جز ادغام ردیف‌ها است.

وی ادامه داد: چنین کاری دانشکده‌های کوچک و مراکز دانشگاهی را با مشکل مواجه می‌کند. آقای منادی رییس کمیسیون آموزش هم اعلام کرده با این وضعیت مخالف هستند؛ چرا باید مشکل در شهر‌های کوچک ایجاد کرده و باعث دردسر شویم. دولت تا قبل از تقدیم بودجه در این موضوع تجدید نظر کند.

در ادامه محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر علیرضا سلیمی گفت: طبق ماده ۱۸۲ آیین نامه، دولت تا ۱۵ آذر برای تقدیم بودجه سال آینده فرصت دارد؛ الان دولت در حال اصلاح ساختاری در بودجه است که این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری و اولویت مجلس و دولت است.

وی ادامه داد: روز گذشته صحبتی رییس جمهوری داشتم. به نظر می‌رسد هنوز دولت دو سه روز دیگه زمان برای بحث و بررسی درباره لایحه بودجه نیاز دارد تا بودجه از کفایت لازم برخوردار باشد در عین حال هم باید قبل از تقدیم بودجه برخی از نظرات مجلس نیز مدنظر قرار گیرد.

رییس مجلس اضافه کرد: بر این اساس قرار شده برخی از روسای کمیسیون‌های مجلس درباره مسائل اقتصادی، برنامه و بودجه و عمرانی جلسه‌ای با دولت قبل از تقدیم لایحه بودجه تشکیل دهند تا هماهنگی و تبادل نظر صورت گرفته باشد.

وی گفت که انشالله یکشنبه هفته آینده بودجه تقدیم مجلس می‌شود؛ این چند روز تاخیر هم به خاطر همدلی و همکاری و توافق بیشتر در بودجه است. کمیسیون برنامه و بودجه و برخی از روسای کمیسیون‌ها آمادگی داشته باشند که جلسه‌ای با دولت برگزار کنند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی