تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

تعلیق فعالیت ۴ خبرنگار بخش عربی "دویچه‌وله" به خاطر انتقاد از اسرائیل

رسانه‌های آلمانی اعلام کردند، فعالیت چهار خبرنگار بخش عربی شبکه دویچه‌وله به دلیل انتقادهایشان در شبکه‌های اجتماعی از اسرائیل به حالت تعلیق درآمد تا مقدمه آغاز تحقیقات از آن‌ها به اتهام "یهودستیزی" فراهم شود.

کد خبر: ۱۱۵۶۴۶
۱۱:۴۲ - ۱۳ آذر ۱۴۰۰

تعلیق خبرنگاران دویچه وله

دیدارنیوز - دویچه‌وله اعلام کرد، درباره اتهاماتی که یک روزنامه آلمانی در گزارش خود علیه تعدادی از کارمندان زن و مرد بخش عربی و نیز خبرنگاران همکار با این رسانه در خارج مطرح کرده و آن‌ها را به بیان سخنان و اظهارنظر‌هایی در شبکه‌های اجتماعی علیه یهودیان متهم کرد، تحقیقی مستقل و خارجی آغاز شد.

روزنامه "زوددویچه تْسایتونگ" چاپ آلمان در گزارش خود نوشت، تعدادی از کارمندان بخش عربی دویچه‌وله و نیز یکی از همکاران این رسانه که به صورت مستقل با آن همکاری دارد، طی سال‌های گذشته در شبکه‌های اجتماعی و سایر رسانه‌ها اظهارنظر‌هایی علیه یهودیان داشتند که در حساب‌های کاربری شخصی منتشر شدند و در ادامه برخی از آن‌ها حذف شدند.

این روزنامه آلمانی در ادامه برخی از نظرات این خبرنگاران در شبکه‌های اجتماعی را نقل کرد و نوشت، به نظر می‌رسد برخی از این نظرات موضوع هولوکاست را دست کم گرفته و یا کلیشه‌های یهودستیزی را تداوم می‌بخشند.

پتر لیمبورگ، رئیس دویچه‌وله در اظهاراتی مطبوعاتی بیان کرد: همه کارمندان ما به ارزش‌ها و استراتژی‌های داخلی و خارجی ما از جمله "به رسمیت شناختن صریح حق موجودیت اسرائیل و نیز موضعگیری آشکار آن در مخالفت با یهودستیزی" متعهد هستند و این مساله در مورد حساب‌های کاربری شخصی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز صدق می‌کند.

سایت دویچه‌وله در بیانیه‌ای با اشاره به تعلیق فعالیت افراد نام برده شده در گزارش تا اتمام تحقیقات اعلام کرد: ماموریتی که در این تحقیقات دنبال می‌شود، شفاف‌سازی بدون قید و شرط اتهام‌ها، بررسی این نکته که آنچه در داخل موسسه رخ داده تنها اشتباهی بوده‌اند و ارائه توصیه‌هایی درباره اقدامات پیشگیرانه در آینده هستند.

همچنین در این بیانیه تاکید شد: موسسه بر اساس نتایج تحقیق، اقدامات مناسب را بدون هیچ تعللی در پیش خواهد گرفت.

سخنگوی دویچه‌وله تاکید کرد: در این تحقیق اظهارات نقل شده از این کارمندان و آن‌هایی که در صفحات شخصی‌شان منتشر شده، بررسی خواهند شد.

به گفته برخی منابع ویژه القدس العربی، چهار خبرنگاری که فعالیت‌شان برای آغاز تحقیقات به حالت تعلیق درآمده، تا زمان انتشار نتایج تحقیقات، اجازه گفتگو با رسانه‌ها را ندارند.

دویچه‌وله اسامی این چهار خبرنگار را منتشر نکرد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: اسرائیل
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر