تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

قالیباف: در مجلس با هیچکس عقد اخوت نداریم

رئیس مجلس گفت: در مجلس با هیچکس عقد اخوت نبسته ایم و ایستاده ایم تا کارآمدی دین در حکمرانی و عرصه اقتصاد را نشان دهیم.

کد خبر: ۱۱۵۵۸۴
۱۵:۳۳ - ۱۱ آذر ۱۴۰۰

قالیباف: در مجلس با هیچکس عقد اخوت نداریم

 

 

دیدارنیوز: محمدباقر قالیباف امروز در مراسم بزرگداشت آیت الله مدرس اظهار داشت: شهید آیت الله سید حسن مدرس به دلیل ترس از خدا و نترسیدن از هیچکس دیگر و به دلیل اینکه هیچ مصلحتی را جز حق تشخیص نداد، در راه خدا، عزت مسلمانان و مردم گام برداشت. شهید مدرس مجلس را به معنای واقعی تبدیل به خانه ملت کرد.

رئیس مجلس با اشاره به خاطرات خود از همسنگری با مردم منطقه ترشیز در دوران دفاع مقدس بیان کرد: رشادت‌های مردم این منطقه در دفاع از کشور را هیچگاه فراموش نمی‌کنم و یاد و خاطره شهید آصمی، شهید طاهری و صد‌ها شهید و آزاده و رزمنده دیگر را گرامی می‌داریم. بیشترین رزمندگان بخش تخریب در دوران دفاع مقدس مربوط به مردم این خطه بودند.

وی افزود: امروز به برکت خون شهدا و مجاهدت حضرت امام خمینی (ره) دین به جامعه آمده و برای پیاده سازی عدالت، دین وارد میدان شده است و در این مسیر فرزندان دلیر این سرزمین مجدداً اسلام را احیا و مسلمین را عزتمند کرده اند. امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان می‌درخشد که توفیق بزرگی است. مردم با مقاومت، حضور در میدان و خون دادن، انقلاب و ایران را به این نقطه رسانده اند.

قالیباف تصریح کرد: امروز در عرصه مسائل اقتصادی دچار مشکلات و ضعف‌هایی هستیم و کارنامه قابل دفاعی نداریم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه کاشمر مانند همه کشور ظرفیت‌های فراوانی دارد، گفت: پیش از این مراسم، با نخبگان این منطقه در حوزه‌های مختلف صحبت می‌کردم که همه آن‌ها به آینده امیدوار بودند.

وی با اشاره به اینکه آینده کشور امیدوارکننده است، افزود: چند اشکال جدی داریم که به مسئولان مربوط است، برخی از این مشکلات نیز در مجلس است. اگر مدعی انقلابی بودن هستیم، وظیفه داریم اقدامات لازم را انجام دهیم. کسی که انقلابی است نمی‌تواند بگوید راهی برای حل مشکلات ندارم و مصمم هستیم در مسیر رفع مشکلات گام برداریم.

قالیباف با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور دور کردن مردم از صحنه کار و تلاش است، اظهار داشت: مهمترین عامل توسعه، منابع انسانی است که با برخی قانونگذاری‌های نامناسب و بد اجرا کردن قوانین این ظرفیت را از دست داده ایم و به تبع آن مانع از محرومیت زدایی و استفاده از ظرفیت‌ها شده ایم.

رئیس مجلس با اشاره به اینکه مکلف هستیم مانند دوران دفاع مقدس شبانه روز تلاش کنیم، گفت: پیش از تفکیک استان خراسان، همزمان با توفیق اینجانب برای خدمت در نیروی انتظامی از همرزم‌های خود که نیرو‌های مردمی بودند، خواستم تا به تامین امنیت در منطقه کمک کنند، پس از به میدان آمدن آن‌ها در فاصله کمتر از ۹ ماه، ناامنی‌ها خاتمه یافت.

وی افزود: امروز نیز کارآفرینان و سرمایه گذاران منطقه ترشیز باید به میدان بیایند و اجازه ندهند کسی مانع کار شود. در مجلس با هیچکس عقد اخوت نداریم و ایستاده ایم تا کارآمدی دین در جامعه مخصوصاً در عرصه اقتصاد را نشان دهیم.

قالیباف افزود: باید نشان دهیم مردم و جوانان این کشور ظرفیت حل مشکلات را دارند و در این عرصه می‌توانند رو به جلو حرکت کنند.

رئیس مجلس با اشاره به قانون تسهیل صدور مجوز‌ها که در مجلس مصوب شده است، بیان کرد: بر اساس این قانون باید این باب بسته شود که مردم در دوایر بوروکراسی رفت و آمد می‌کنند، همچنین مطابق مصوبه مجلس در شرایطی که کشور نیازمند استفاده از همه ظرفیت هاست، امضا‌های طلایی که مانع کارآفرینی شده نیز جمع می‌شود. در این قانون مسیر را عوض کردیم و دوایر دولتی باید برای ایجاد کسب و کار‌ها به دنبال مردم بیایند، نه اینکه مردم به دنبال آن‌ها بدوند.

قالیباف با اشاره به اینکه در بحث تنقیح قوانین نیز به سمت ساماندهی قوانین مشکل دار می‌رویم، گفت: برای یاری به دولت که مسئولیت اجرایی را به دوش دارد، حضور داریم، اما همیشه مانند ناظر دلسوز نسبت به اجرای قانون، در میدان هستیم.

وی تصریح کرد: به غیرت مردم و جوانان کشور مطمئن هستیم و می‌دانیم اگر صادقانه و خالصانه حرکت کنیم، خداوند همانگونه که تاکنون کمک کرده به شرط اینکه دغدغه مردم را داشته باشیم و رضایت مردم را رضایت خدا بدانیم، به ما امداد می‌رساند.

رئیس قوه مقننه کشورمان گفت: اگر برای رفع مشکلات معیشتی مردم نیز حرکت کنیم، خدا به ما کمک می‌کند.

قالیباف افزود: کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه برای اصلاح روند‌های غلط اقتصادی است. این کار شجاعت می‌خواهد و کسانی باید کار را در دست بگیرند که حاضر باشند از آبروی خود نیز بگذرند. اگر یک روز لازم بود خون بدهیم، امروز لازم است خون دل بخوریم و آبرو بدهیم و شجاعانه تصمیم بگیریم.

وی اظهار داشت: باور به سنت‌های الهی در قلب جوانان دیروز و امروز کشور وجود دارد و امروز در گام دوم انقلاب مکلف به مهیا کردن بستر برای جوانان شایسته هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهمترین وظیفه مجلس این است که در حوزه نقدینگی، خلق پول و افزایش نقدینگی را به سمت تولید و سرمایه گذاری هدایت کند. وظیفه داریم فرآیندی را تعریف کنیم تا تامین مالی حوزه‌های سرمایه گذاری را به درستی فراهم کند تا همه مردم با هر سرمایه‌ای در مسیر سازندگی کشور حضور داشته باشند.

منبع: میزان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر