تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

پالس های متناقض روز سوم مذاکرات وین

خراسان نوشت: روز گذشته و در سومین روز مذاکرات وین دو اتفاق مهم افتاد؛ یکی ادامه جلسات کارگروه هسته‌ای که قرار است به تعهدات برجامی ایران بپردازد و دیگری ملاقات‌های دوجانبه میان هیئت‌های دیپلماتیک کشورهای حاضر در وین.

کد خبر: ۱۱۵۵۵۴
۰۹:۰۹ - ۱۱ آذر ۱۴۰۰

پالس های متناقض روز سوم مذاکرات وین/ آژانس: ایران برای اولین بار در فردو با IR6 غنی سازی کرد

 

دیدارنیوز ـ بر اساس اطلاعات رسیده به خراسان،  ایران در نشست کارگروه لغو تحریم‌ها روز سه‌شنبه، خواسته‌های خود را برای لغو تحریم‌ها به صورت دسته‌بندی‌شده و مشخص مطرح و به دیگر هیئت‌ها نیز توصیه کرده که فعالانه و سازنده به ارائه راهکار و پیشنهاد درباره چگونگی برداشتن تحریم‌ها بپردازند. همچنین قرار شد مذاکرات روز پنج شنبه و با دستور کار بررسی جمع بندی کارگروه تحریم و هسته‌های ادامه پیدا کند. با این حال سومین روز مذاکرات حاوی پالس‌های متناقضی هم بود. در همین باره  خبرهای رسیده حاکی است کشورهای اروپایی خواهان پایان زودهنگام مذاکرات هستند.گفته می‌شود علت این عجله مشکلات داخلی اروپایی‌ها با آمریکایی‌ها و نداشتن استقلال تصمیم گیری از سوی اروپاست هرچند آمریکا هم با مشکلات متعددی در داخل روبه رو شده و جمهوری خواهان با خط و نشان کشیدن برای بایدن تهدیدات برای برهم زدن توافق احتمالی را شروع کرده‌اند، این همان موضوعی است که باعث شده ایران بر سر گرفتن تضمین مناسب از اروپا و آمریکا مطمئن‌تر شود. از آژانس هم خبر رسید که ایران برای اولین بار از زمان تاسیس سایت غنی سازی فردو موفق شده با یک زنجیره 166تایی از سانتریفیوژهای پیشرفته IR6 که توان غنی سازی 10 برابری نسبت به مدل IR1 دارند موادغنی شده 5درصد به دست آورد. 

 

رایزنی‌های باقری با مورا و نمایندگان 3 کشور اروپایی

روز گذشته همزمان با کار کمیته‌های تخصصی در هتل کوبورگ، «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیئت ایرانی در مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ بار دیگر با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیداری دوجانبه داشت. وی همچنین با نمایندگان سه کشور اروپایی عضو برجام با حضور انریکه مورا به رایزنی پرداخت. این نخستین دیدار باقری با نمایندگان این سه کشور در وین به صورت سه جانبه بود. باقری طی دو سه روز اخیر علاوه بر رایزنی دوجانبه با مورا با نمایندگان روسیه و چین نیز نشستی سه جانبه داشت.

 


اختلاف بر سر سانتریفیوژهای ایران 

در حالی که ایران همواره اعلام کرده اولویتش در مذاکرات موضوع رفع تحریم هاست و تا آن‌ها حل نشود هیچ تفاهمی صورت نمی‌گیرد،  رسانه‌های غربی همچنان سعی در بزرگ جلوه دادن بخش‌های هسته‌ای مذاکرات دارند.در همین زمینه خبرگزاری آمریکایی رویترز نوشت: دیپلمات‌های اروپایی که اشاره‌ای به نام آن‌ها نشده در جمع‌ خبرنگاران مدعی شده‌اند مسئله سانتریفیوژهای ایران یکی از اختلافات موجود در مذاکرات وین است.  این دیپلمات‌ها گفته‌اند قصد ندارند برای گفت‌وگوها«ضرب‌الاجل مصنوعی» تعیین کنند،اما در عین حال تصریح کرده‌اند: «وقتی برای صرف کردن روی تعارفات نداریم و اگر آن‌ها نشان ندهند که درباره این مسئله جدی هستند به مشکل برخواهیم خورد. ۴۸ ساعت آینده بسیار مهم خواهد بود.»


برچسب ها: مذاکرات وین
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی