تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

گلایه عضو حزب موتلفه از بی‌توجهی رییسی به احزاب در انتصابات

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با بیان اینکه جوان گرایی از اهداف حزب موتلفه است، گفت: جوان گرایی امری تدریجی در حزب موتلفه است و ما از تجربیات بنیان‌گذاران حزب و افرادی که تجربیات سالیان زیاد را دارند، استفاده کرده و به تدریج این تجربیات را به جوانان منتقل می‌کنیم.

کد خبر: ۱۱۵۴۳۷
۱۹:۳۰ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

حزب موتلفه از رئیسی انتقاد کرد

دیدارنیوز - حسین انواری عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی صبح سه شنبه در نشست خبری با حضور خبرنگاران با اعلام خبر برگزاری سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اظهار داشت: سیزدهمین اجلاس مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی هفته آینده ۱۸ آذرماه با شعار «تحزب، جامعه و دولت اسلامی» در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

رئیس ستاد برگزاری سیزدهمین مجمع اجلاس عمومی این حزب بیان داشت: مجمع عمومی هر سه سال یک بار تشکیل می‌شود و در صورت نیاز به جلسات فوق العاده نیز اقدام می‌شود و در این مجمع گزارش عملکرد سه ساله حزب موتلفه ارائه شده و دستاورد‌های به دست آمده مورد بررسی قرار خواهد گرفت. همچنین اعضای شرکت کننده نقد و انتقاد و پیشنهادات خود را برای بهبود و پیشرفت حزب ارائه می‌دهند.

وی افزود: مجموعه‌ای از دبیران استان‌ها و مراکز در این مجمع حضور دارند و انتخاباتی در این مجمع برگزار می‌شود و شورای مرکزی آینده حزب مشخص و خط مشی آینده نیز تثبیت می‌شود. همچنین پیش نویسی که شورای مرکزی ارائه کرده است به تمام اعضای حزب داده شده و در آن خط مشی‌ها مشخص و در شورای مرکزی، دبیر کل و دبیر اجرایی و مشاوران شورا نیز مشخص می‌شود.

عضو حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: حزب تلاش دارد ارتباط امت و امامت را برقرار کند، نظام ما نظام ولایی است و حزب موتلفه در طول این مدت در راستای هدایت‌های رهبر انقلاب و تبیین این ارتباط با امامت شکل گرفته است. موتلفه معتقد است در نظام اسلامی مردم سالاری بدون تحزب امکان پذیر نیست. مردم سالاری یعنی رعایت قانون و اجتماع مردم که دو روی سکه هستند. ما قید اسلامی را در تحزب عنوان کردیم تا آن را کاملا تعریف کنیم.

وی با اشاره به تقویت ادبیات مبنایی انقلاب و همچنین توسعه ارزش‌های اسلامی به عنوان یکی از اهداف حزب موتلفه تصریح کرد: ما تلاش می‌کنیم پیام رهبر انقلاب را توسعه و انتقال دهیم تا مردم سالاری دینی را تبیین کنیم تا افکار عمومی در تقویت این اهداف بتوانند نقش داشته باشند و مبنای جاری شدن آموزش‌های دینی و شناسایی اهداف اسلامی باشیم.

انواری تاکید کرد: یکی از کارکرد‌های حزب سرمایه‌گذاری و کادرسازی و هدایت افراد در جامعه برای تحقق اهداف نظام اسلامی بر اساس هدایت‌های رهبر انقلاب است.

وی ادامه داد: وحدت و همگرایی مردم با نظام از اهداف دیگر موتلفه است و نظارت یکی دیگر از وظایف احزاب محسوب می‌شود و این نظارت در واقع مدافع منافع مردم و تامین نیاز آنهاست و حزب تکلیف خود می‌داند که نظارت را بر تامین نیاز مردم داشته باشد و مراقبت کند تا قانون درست اجرا شود و از مسیر خارج نشویم.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه در مورد نگاه دولت‌ها به احزاب و فعالیت آن گفت: در شرایط فعلی ما نتوانستیم حزب را تقویت کنیم و احزاب شناسنامه دار کم هستند و موتلفه از جمله احزابی است که از پشتوانه قوی برخوردار بوده و قدمت آن به پیش از انقلاب می‌رسد و این نشان دهنده ثبات و استحکام آن است.

وی بیان داشت: متاسفانه در کشور ما احزاب به شکل فصلی در فصل انتخابات خودنمایی می‌کنند و در واقع قیافه حزبی دارند، اما اعمال قدرت در تصمیمات نظام کرده و در مجلس برای تعیین برخی نامزد‌های مجلس و دولت تلاش می‌کنند.

عضو حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: این قبیل فعالیت‌ها که از سوی احزاب بدون شناسنامه قانونی صورت می‌گیرد، اداره کشور را دستخوش نوسانات می‌کند و از ظرفیت‌های نظام به خوبی استفاده نمی‌شود در حالی که احزاب می‌توانند پشتوانه خوبی برای دولت در انتصابات باشند و پاسخگوی نیاز مردم قرار بگیرند. معتقدم احزاب در شرایط حاضر حضوری کمرنگ داشته و دولت‌ها خیلی همراهی با احزاب ندارند.

انواری در مورد حضور سایر کشور‌ها در اجلاسیه سیزدهم تصریح کرد: برای تمام کشور‌هایی که با آن‌ها تعامل داریم، دعوت نامه ارسال شده و از گروه‌های خارجی و یا نمایندگان و سفیران آن‌ها در این مجمع حضور دارند که از جمله این کشور‌ها می‌توان به مقاومت لبنان و حزب کمونیست چین اشاره کرد.

وی با بیان اینکه جوان گرایی یکی دیگر از اهداف حزب موتلفه است، گفت: جوان گرایی امری تدریجی در حزب موتلفه است و ما از تجربیات بنیانگذاران حزب و افرادی که تجربیات سالیان زیاد را دارند، استفاده کرده و به تدریج این تجربیات را به جوانان منتقل می‌کنیم.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه گفت: موتلفه تلاش می‌کند استعداد‌ها و ظرفیت‌های جوان را جذب کرده و در کنار حرکت با حزب تجربیات قدما را به آن‌ها منتقل کند. بسیاری از اعضای حزب از توانمندی و استعداد بالایی برای مسند‌های مختلف در اداره کشور و یا استانداری برخوردار هستند و همگی دارای تحصیلات عالیه و یا حوزوی و تجربیات خوب در مدیریت‌های مختلف را در کارنامه خود به همراه دارند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
تندیس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹
0
1
بزرگترین خدمت رییسی به ملت ایران عدم بکارگیری باج خواهان سیاسی و به تعبیری گرسنگان سیری ناپذیر قدرت بود . اینها انقدر منفورند که هرچه کمتر دیده شوند و کمتر شنیده شوند دنیا زیباتر خواهد بود .
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر