تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

اکثر یهودیان آمریکا خواهان بازگشت به برجام هستند

یافته‌های یک نظرسنجی جدید از یهودیان آمریکا نشان می‌دهد که ۶۹ درصد از پاسخ‌دهندگان خواهان بازگشت آمریکا به برجام هستند.

کد خبر: ۱۱۵۴۰۳
۱۲:۲۶ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

یهودیان خواستار بازگشت آمریکا به برجام

دیدارنیوز - این نظرسنجی به سفارش سازمان جِی استریت (لابی یهودیان نزدیک به حزب دموکرات آمریکا) و توسط موسسه افکارسنجی جی بی‌ای او (GBAO) انجام شد و نتایج آن نشان می‌دهد که حتی اگر بازگشت آمریکا به برجام ظرف چند ماه آینده رخ نداد، ۶۵ درصد از یهودیان این کشور مایلند که واشنگتن کماکان پیگیر دیپلماسی بوده و بدون توسل به نیروی نظامی و اعمال تحریم‌های جدید به دنبال توافق با ایران باشد.

با این حال حدود ۳۰ از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی حامی کارزار فشار حداکثری دولت ترامپ بوده و از افزایش تحریم‌ها و توسل به قوه قهریه برای پذیرش خواسته‌های آمریکا حمایت می‌کنند. ۵ درصد نیز اعلام کردند که اگر امکان بازگشت به برجام ظرف چند ماه فراهم نشد، آمریکا به تأسیسات هسته‌ای ایران حمله نظامی کند.

۷۴ درصد از یهودیان از تصمیم جو بایدن رئیس‌جمهوری دموکرات آمریکا در خروج نظامیان این کشور از افغانستان حمایت کردند.

تنها ۳ درصد از یهودیان آمریکا ایران را یکی از مسائل مورد نظر خود در انتخابات می‌دانند و ۶ درصد از جامعه این نظرسنجی ایران را خطرناکترین تهدید علیه آمریکا در دهه آتی می‌دانند. ۴۳ درصد از پاسخ‌دهندگان این نظرسنجی افراط‌گرایی و یاغی‌گری داخلی را بزرگترین تهدید علیه کشورشان می‌دانند.

این نظرسنجی سراسری از میان ۸۰۰ رأی‌دهنده یهودی و از ۱۳ تا ۱۹ اکتبر (۲۱ تا ۲۷ مهر) انجام شد.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر