تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

انتقاد شدید رییس شورا از دولت؛ با گفتار درمانی کاری نمی‌شود کرد

رییس شورای شهر تهران با انتقاد از حذف تمام ردیف‌های بودجه شهرداری‌ها از بودجه ۱۴۰۱ دولت گفت: با گفتار درمانی که نمی‌شود کاری کرد و بگوییم می‌خواهیم چه کار کنیم و بعد کاری انجام نشود.

کد خبر: ۱۱۵۳۸۳
۱۰:۳۲ - ۰۹ آذر ۱۴۰۰

انتقاد شدید رییس شورا از دولت؛ با گفتار درمانی کاری نمی‌شود کرد

 

دیدارنیوز: مهدی چمران در ابتدای جلسه بیست و هشتم شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: فردا دهم آذر سالگرد شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس است و باید ما و همه نمایندگان مجلس راه مدرس و تلاش‌های او و زندگی و مبارزه و ساده زیستی او را مدنظر قرار دهیم و بتوانیم آن مسیر را دنبال کنیم.

او همچنین با اشاره به دهم آذر روز جهانی مبارزه با ایدز گفت: ده آذر روز جهانی مبارزه با ایدز است و تلاش برای کاستن از این بیماری در جامعه ضروری است.

چمران همچنین به دو مناسبت دیگر نیز اشاره کرد و گفت: یازده آذر سالروز میرزاکوچک خان جنگلی است. او یکی از طلایه داران مقاومت مردمی است و یاد و نام او را گرامی می‌داریم. همچنین ۱۳ آذر نیز روز جهانی معلولان است و این روز را گرامی می‌داریم.

چمران در ادامه با اشاره به بودجه ۱۴۰۱ دولت گفت: برخلاف تصور و پیش بینی‌های که می‌کنند وضعیت بودجه چندان مناسب نیست و وقتی بررسی می‌کنیم می‌بینیم هر آنچه برای شهرداری‌ها در سال ۱۴۰۰ در بودجه دولت پیش بینی شده بود را حذف کردند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: ما برای آلودگی هوا نگرانیم. برای تامین اتوبوس تلاش می‌کنیم و کوره راهی که در بودجه سال گذشته بود که همه آن هم عملی نشد، آنرا هم سازمان برنامه بودجه حذف کرده است. هر آنچه که می‌شد را حذف کردند و گویی دست به دست میکروب‌ها و آلودگی هوا داده اند و در این شرایط سخت کلانشهر‌ها حذف این ردیف‌ها کار نابخردانه‌ای است و باعث ایجاد نارضایتی عمومی می‌شود.

چمران ادامه داد:شهرداری‌ها یکی از سازمان‌هایی هستند که با کار کردن خوب در شهر آسایش و آرامش ایجاد می‌کنند و نظر مردم را جلب کنند و می‌توانند با ضعف در عملکرد باعث ایجاد نارضایتی هم بشوند. این رضایت عمومی برای کشور و انقلاب لازم و ضروری است و اگر خوب کار نکنند نارضایتی عمومی حاصل می‌شود و به هیچ وجه نمی‌شود این نارضایتی عمومی را دفع کرد.

او ادامه داد: با گفتار درمانی که نمی‌شود کاری کرد و بگوییم می‌خواهیم چه کار کنیم و بعد کاری انجام نشود، باید وسایل آن نیز فراهم شود. اگر وسائل آن فراهم نشود موفق نمی‌شویم و آلودگی بدتر خواهد شد
چمران از سازمان برنامه و بودجه درخواست کرد این بودجه را اصلاح کنند و گفتند خواهش می‌کنم مدیریت سازمان برنامه و بودجه در تدوین بودجه برای کل کشور و همه شهرداری‌ها برنامه ریزی درست کنند و بودجه اصلاح شود. در صورت عدم اصلاح سال آینده که هیچ همین اوایل سال آینده با مشکل مواجه خواهیم شد و آلودگی هوا بدتر می‌شود و این یک هشدار است که هشدار سخت و درستی است. هنوز فرصت داریم و سازمان برنامه بودجه می‌توانید این را اصلاح کند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: نه تنها برای تهران که برای کل کشور باید برنامه ریزی درست شود و در صورت عدم اصلاح سال آینده اوضاع از این نیز بدتر می‌شود. در بودجه سال آینده نه تنها کمکی به شهرداری نشده بلکه بودجه سال‌های گذشته نیز حذف شده است. تنها فاضلاب روستایی به شهرداری‌ها واگذار شده که ریشه آن نیز در افزایش یک درصدی مالیات بر افزایش افزوده است و با این واگذاری چند درصد بیشتر هزینه به شهرداری‌ها تحمیل شود.

او تاکید کرد وام، فاینانس و هر آنچه در بودجه شهرداری بوده سلب شده است.

چمران از ارائه نامه کتبی به دولت خبر داد و گفت: برای دولت نامه کتبی خواهیم نوشت و آنرا دنبال خواهیم کرد و این بودجه حتما باید اصلاح شود.
او همچنین خطاب به شهردار تهران گفت: از زاکانی و همکاران ایشان می‌خواهیم در این زمینه به میدان بیایند. اینکه به هیات دولت بروند و بنشینند فایده ندارد و باید یقه بگیرند و آنچه را که حذف شده که هیچ وضعیت بهتر را هم رقم بزنند. از ظرفیت شورای عالی استان‌ها نیز برای این موضوع استفاده می‌کنیم. این موضوع حیاتی است و شهرداری‌ها در شرایط مالی خوبی نیستند و با این وضعیت سال آینده وانفسا خواهد شد.

منبع: جامعه 24
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر