تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

درخواست حماس از مراکش برای لغو توافق‌های امضا شده با اسرائیل

جنبش حماس از مراکش خواست فورا از توافقنامه‌های امنیتی و نظامی که به تازگی با رژیم صهیونیستی امضا کرده، انصراف داده و روابط خود را با این رژیم قطع کند.

کد خبر: ۱۱۵۲۰۷
۱۰:۰۲ - ۰۷ آذر ۱۴۰۰

درخواست حماس از مراکش برای لغو توافق‌های امضا شده با اسرائیل

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، جنبش حماس در بیانیه‌ای امضای توافقنامه‌های امنیتی و نظامی میان مراکش و دشمن صهیونیستی را محکوم و تاکید کرد: این توافقنامه‌ها با هیچ بهانه‌ای قابل توجیه نیستند.

حماس در ادامه این اقدام را "پسرفت" توصیف و تاکید کرد: این حرکت تنها به نقض حاکمیت مراکش، کشتار بیشتر مردم فلسطین و ارتکاب جنایات در حق آن‌ها و نقض حقوق‌شان منجر خواهد شد.

این جنبش افزود: منافع استراتژیک امت عربی که مراکش بخشی از آن است، نمی‌تواند با ائتلاف با دشمن این امت و دشمن ملت فلسطین که مرتکب جنایات و نقض‌های روزانه می‌شود، محقق شود. در واقع جایگاه تاریخی مراکش و نقش مردم آن در قبال فلسطین و قدس نمی‌تواند با عادی‌سازی و ائتلاف با دشمن صهیونیستی و مشارکت در ادغام آن در منطقه همسو شود.

حماس در ادامه بیانیه خود اقدام مراکش در استقبال از بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی را اشتباهی بزرگ در حق فلسطینی‌ها و مساله آن‌ها دانست و گانتس را جنایت‌کار جنگی خواند که به کشتار اعراب و فلسطینی‌ها افتخار می‌کند.

این جنبش فلسطینی در ادامه از مراکش خواست به خواسته‌های ملت‌های عربی و اسلامی عمل کرده و در راستای محاصره و منزوی کردن اسرائیل و حمایت از مقاومت ملت فلسطین تلاش کند.

گانتس روز سه‌شنبه به عنوان اولین سفر رسمی وزیر جنگ اسرائیل وارد رباط، پایتخت مراکش شد.

این سفر تا روز پنج‌شنبه ادامه داشت و دو طرف یادداشت‌های همکاری در زمینه‌های اطلاعات، صنایع دفاعی، امنیت سایبری و آموزش مشترک امضا کردند.

همچنین رسانه‌های عبری زبان از امضای قراردادی برای فروش پهپاد‌ها و سلاح‌هایی به مراکش خبر دادند.

مراکش و رژیم صهیونیستی اواخر سال گذشته میلادی ازسرگیری روابط دیپلماتیک خود را که از سال ۲۰۰۲ متوقف شده بودند، اعلام کردند.

از آن زمان سفارت رژیم صهیونیستی در مراکش طی سفر اوت گذشته یائیر لاپید، وزیر خارجه این رژیم به رباط افتتاح شده و دفتر ارتباطات مراکش در تل‌آویو بازگشایی و خطوط پرواز مستقیم میان دو طرف ایجاد شدند.

منبع: ایلنا
برچسب ها: حماس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی