تیتر امروز

پیش بینی مرگ فرزندان
دومین توله یوز آسیایی تلف شد

پیش بینی مرگ فرزندان "ایران"

تلف شدن دومین یوز متولد شده در اسارات خبر تلخی برای دوست داران و فعالان محیط زیست بود، اما برخی کارشناسان می‌گویند این مرگ‌ها قابل پیش بینی بود.
خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...

جزئیات مراسم رسمی وداع با مرکل، پس از ۱۶ سال صدراعظمی آلمان

آنگلا مرکل روز‌های پایانی کار خود به عنوان صدراعظم آلمان را می‌گذراند و مراسم خداحافظی با او دوم دسامبر برگزار می‌شود.

کد خبر: ۱۱۵۱۵۰
۱۱:۵۴ - ۰۶ آذر ۱۴۰۰

جزئیات مراسم رسمی وداع با مرکل، پس از ۱۶ سال صدراعظمی آلمان

دیدارنیوز - نوجوانان آلمانی کسی بجز آنگلا مرکل را به عنوان صدراعظم آلمان تجربه نکرده‌اند و اکنون دوران ۱۶ ساله نشستن او بر این مسند به پایان می‌رسد.

مراسم رسمی خداحافظی با آنگلا مرکل پنج‌شنبه دوم دسامبر در محوطه وزارت دفاع در برلین و با حضور سربازان مشعل به دست برگزار می‌شود؛ رژه‌ای که سابقه آن به ابتدای قرن هفدهم میلادی می‌رسد.

بنابر گزارش‌ها در مراسم رسمی وداع با مرکل به دلیل پاندمی کرونا فقط ۲۰۰ نفر حضور دارند که برای چنین مناسبت‌هایی جمعیتی بسیار اندک محسوب می‌شود.

هفته‌نامه "اشپیگل" می‌گوید به اطلاعاتی دست یافته که مطابق آن مرکل برای این مراسم سه آهنگ درخواست کرده که یکی از آن‌ها تصنیف "برای من باید فقط رز قرمز ببارد" از هیلدگارد کنیف است.

این سیاستمدار حزب دموکرات مسیحی همچنین یک آهنگ کلیسایی با عنوان "خدای بزرگ، تو را می‌ستائیم" درخواست کرده است.

به گزارش دویچه وله سومین آهنگی که قرار است ارکستر نظامی وزارت دفاع شامگاه دوم دسامبر بنوازد تصنیف "فیلم رنگی را فراموش کردی" است که نینا هاگن سال ۱۹۷۴ در آلمان شرقی سابق خواند و با آن به شهرت زیادی رسید.

در حالی که بحران کرونا در آلمان دوباره اوج گرفته و هر روز رکورد تازه‌ای از موارد جدید ابتلا به ثبت می‌رسد، برای مراسم وداع با کسی که دوران طولانی صدراتش با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده دستورالعمل‌های بهداشتی قاطعی تدوین شده است.

شرکت‌کنندگان در مراسم باید به طور کامل واکسینه شده یا مبتلای بهبود یافته باشند و علاوه بر این همه باید یک تست منفی ابتلا به کرونا ارائه کنند.

به گزارش شبکه ntv تمام ۵۲ وزیر کابینه‌های مختلف آنگلا مرکل و همه شخصیت‌های ارشد سیاسی که در ۱۶ سال گذشته او را همراهی کرده‌اند نیز در مراسم دوم دسامبر شرکت دارند.

وزارت دفاع آلمان می‌گوید فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری این کشور نیز مهمان افتخاری مراسم وداع با آنگلا مرکل خواهد بود.

به نوشته اشپیگل صدراعظم آلمان در برنامه خداحافظی خود سخنرانی کوتاهی خواهد کرد و بقیه مراسم را در جایگاهی که برایش تدارک دیده شده خواهد نشست.

ظاهرا اورزولا فون در لاین، رئیس کنونی کمیسیون اتحادیه اروپا که تا سال ۲۰۱۹ وزیر دفاع دولت مرکل بود در این مراسم شرکت نخواهد کرد؛ او در این روز میزبان اجلاس سران کشور‌های آفریقایی خواهد بود.

آنگلا مرکل با وجود طولانی بودن دوران فعالیت خود به عنوان صدراعظم، از دست یافتن به رکورد طولانی‌ترین دوران صدرات در تاریخ آلمان باز خواهد ماند.

هلموت کهل از ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۸ و در مجموع پنج هزار و ۸۶۹ روز صدراعظم آلمان بود. مرکل برای شکستن این رکورد باید دست‌کم تا ۱۷ دسامبر صدراعظم می‌ماند.

مطابق برنامه‌ای که احزاب ائتلاف سه گانه سوسیال دموکرات، سبز‌ها و دموکرات‌های لیبرال ارائه کرده‌اند آن‌ها در هفته دوم ماه دسامبر اولاف شولتس را به عنوان صدراعظم جدید آلمان انتخاب می‌کنند.

آنگلا مرکل پیش از این بار‌ها گفته که کنار کشیدن از مسند قدرت برایش دشوار نیست و پس از آن فرصت زیادی برای "مطالعه و خواب" خواهد داشت.

او در یک مصاحبه اختصاصی با بخش مرکزی دویچه‌وله که هشتم نوامبر منتشر شد در پاسخ به این پرسش که قصد دارد در آینده چه کار‌هایی بکند گفته بود: «هنوز برنامه‌ای ندارم. ابتدا کمی استراحت می‌کنم تا بعد ببینم چه می‌شود.»

منبع: ایرنا
برچسب ها: آنگلا مرکل
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی