تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
فوتبال گیت (۳۲)

آزاد شدن ورود به سکو‌های آزادی

هفته پنجم لیگ برتر به پایان رسید. هفته ای که باز هم جنجال داوری داشت و تقابل امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی بخش ویژه آن بود.

کد خبر: ۱۱۵۱۰۸
۱۲:۳۶ - ۰۵ آذر ۱۴۰۰

آزاد شدن ورود به سکو‌های آزادی

دیدارنیوز - سجاد شجاعی: در دوهفته گذشته دو تیم استقلال و پرسپولیس بالاخره بعد از بیش از بیست ماه در حضور هوادارانشان مسابقه دادند. هرچند این اتفاق بطور آزمایشی و فقط برای این دو تیم و در ورزشگاه آزادی اتفاق افتاد و مشکلات بسیار زیادی هم در راه حضور هوادارن ایجاد شد، اما به هر حال شروعی بود برای بازگشت هواداران به ورزشگاه‌ها که قطعا اتفاق خیلی خوبی برای فوتبال ما خواهد بود و دوباره شور و هیجان را به ورزشگاه‌ها برمیگرداند.

اما در این بین قیمت بالای بلیط بخصوص در مسابقه پرسپولیس و صنعت نفت نکته‌ای بود که بشدت انتقاد فوتبالدوستان که عمدتا از قشر متوسط به پایین جامعه هستند را در پی داشت. میانگین قیمت بلیط با احتساب مالیات بر ارزش افزوده حدود ۶۰ هزار تومان است که با توجه به هزینه‌های رفت و آمد، پول پارکینگ و دیگر هزینه ها، با توجه به شرایط اقتصادی کشور، برای بسیاری از مردم رقم نسبتا بالایی خواهد بود و جا دارد نسبت به این موضوع تجدید نظر صورت گیرد تا شاهد حضور بیشتر هواداران در ورزشگاه‌ها باشیم.

جدال امیر و فرهاد، نبرد حفظ یا تصاحب نیمکت آبی

دیدار استقلال و گل گهر که با حواشی پیرامون عدم صدور مجوز حضور خارجی‌های استقلال در زمین آغاز شد در نهایت با تساوی بدون گل خاتمه یافت، اما هرچه درون زمین مسابقه، شاهد فوتبال سرد و کسل کننده‌ای بودیم، خارج از مستطیل سبز پر حاشیه بود. از چالش استقلالی‌ها با سازمان لیگ و اعتراض آن‌ها به منع استفاده باشگاه از بازیکنان خارجی و نحوه اطلاع رسانی در این مورد، تا مصاحبه مجیدی پس از بازی و کنایه هایش به امیر قلعه نویی که البته فعلا از نشستن روی نیمکت گل گهر محروم است. بنظر می‌رسد نیمکت استقلال مدعیان بالقوه زیادی دارد که شاید مهمترین آن‌ها در حال حاضر جواد نکونام و امیر قلعه نویی باشند. البته هر دوی این افراد در حال حاضر صاحب تیم در لیگ برتر هستند، اما نیمکت آبی وسوسه انگیز‌تر از آن است که این افراد رویای نشستن روی آن را در سر نداشته باشند. در این میان، اما امیر قلعه نویی بدلیل سوابق درخشانی که با استقلال داشته جایگاه ویژه‌ای نزد بخش قابل توجهی از هواداران آبی دارد و از طرفی سابقه اختلافاتی که در گذشته بین او و مجیدی وجود داشت باعث شد دیدار هفته ششم بین استقلال و گل گهر تا حد زیادی تحت شعاع رقابت پنهان شخصی بین این دو نفر قرار گیرد. باید دید آیا مجیدی میتواند نیمکت استقلال را برای مدتی طولانی حفظ کند یا امیر قلعه نویی دوباره ژنرال نیمکت آبی خواهد شد. علی الحساب آنچه در زمین مسابقه دیدیم هیچ یک از طرفین توان پیروزی بر دیگری را نداشتند تا شاید انتخاب برنده این رقابت به نتایج دو سرمربی در هفته‌های آتی موکول شود.

پرسپولیس با حضور هواداران، کمی شبیه به روز‌های طلایی

شاگردان گل محمدی که نتایج چندان خوبی را در شروع فصل کسب نکردند و عملکرد فنی آن‌ها هم انتقادات زیادی را در پی داشت بالاخره پس از ۲۱ ماه شاهد حضور هوادارانشان در ورزشگاه بودند و شاید همین عامل، سبب شد تا کمی نسبت به هفته‌های قبل بهتر عمل کنند و در نهایت پس از ۳ هفته موفق به دشت ۳ امتیاز مقابل دیدگان هوادارانشان شدند. البته سرخ پوشان می‌توانستند با تفاضلی بیش از یک گل مقابل شاگردان منصوریان از زمین خارج شوند اگر Var هم مثل تماشاگران پایش به ورزشگاه باز میشد و اشتباهات داوری قابل بازگشت بود، اما آنچه مهم بود کسب ۳ امتیاز برای یحیی و شاگردانش بود تا از زیر فشار خارج شوند و در مسیر نزدیک شدن به صدر جدول حرکت کنند. صنعت نفت هم که روز‌های نه چندان خوبی را پشت سر می‌گذارد باید برای حفظ سهمیه آبادان در لیگ برتر تلاش بیشتری کند تا در انتهای فصل حسرت امتیازات از دست رفته هفته‌های ابتدایی را نخورد.

بازی کامبک‌ها در شهر قدس

جدال شاگردان الهامی و حسینی در نهایت با تساوی دو بر دو خاتمه یافت. این دو تیم که عملکرد خوبی را در هفته‌های ابتدایی لیگ از خود به نمایش گذاشتند در دیدار هفته ششم هم ارائه دهنده یک نمایش جذاب و پر گل بودند، بطوری که هر کدام از دو تیم یک بار با کامبک از شکست گریختند. بنظر می‌رسد در ادامه لیگ حرفه‌ای بیشتری از پیکان و نساجی خواهیم شنید و عملکرد آن‌ها در شش هفته آغازین لیگ نشان دهنده کیفیت خوب فنی دو تیم بوده که میتواند رقابت را برای مدعیان قهرمانی سخت‌تر کند.

سپاسی قربانی جدید نبود var

سپاهان بعد از دو تساوی موفق شد فجر شهید سپاسی را در شیراز مغلوب کند، اما بنا به نظر اکثر کارشناسان این پیروزی به لطف اشتباهات داوری حاصل شد و هر دو گل سپاهانی‌ها مردود بنظر می‌رسید.

در مجموع این هفته از رقابت‌های لیگ برتر هفته اشتباهات پر تعداد داوران بود و باز هم لزوم ورود هرچه سریعتر سیستم کمک داور ویدئویی به فوتبال ما را یادآوری کرد و البته همچنان بنظر می‌رسد فاصله زیادی تا ورود این پدیده به لیگ برتر داریم و تیم‌های زیادی از اشتباهات داوری متضرر خواهند شد. فعلا و تا این تاریخ جلوی نام آخرین قربانی نبود var در لیگ برتر ایران، باید بنویسیم:فجر شهید سپاسی؛ و این داستان همچنان ادامه دارد...

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر