تیتر امروز

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...
رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست
«دیپلمات»؛ برنامه هفدهم

رحیم‌پور:رابطه با آسیا منهای آمریکا و غرب یک رویاست

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. ابراهیم رحیم پور، سفیر سابق ایران در هند، اتریش و ایرلند میهمان هفدهمین برنامه دیپلمات بوده...

زیدآبادی: بازگشت گروسی با دست خالی خبر خوبی نیست

احمد زیدآبادی روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی در کانال تلگرامی خود بی نتیجه ماندن سفر رافائل گروسی رئیس آژانس بین‌المللی اتمی به تهران را یک خبر بد برای مذاکرات وین دانسته است.

کد خبر: ۱۱۵۰۴۶
۱۶:۲۰ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

زیدآبادی مذاکرات وین گروسی

دیدارنیوز: احمد زیدآبادی تحلیلگر مسائل سیاسی در مطلبی در کانال تلگرامی خود بی نتیجه ماندن مذاکرات رافائل گروسی با مقامات تهران در آستانه مذاکرات وین را یک خبر بد برای مذاکرات تلقی کرده است. متن کامل یادداشت زیدآبادی را در ادامه بخوانید: 

«رافائل گروسی دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با دست خالی تهران را ترک کرده است.

این اتفاق در آستانۀ آغاز مذاکرات وین، نشانۀ خوبی نیست. در واقع، عدم توافق با آژانس دو تأثیر فوری در پی دارد. نخست، بالا رفتن قیمت ارز‌های خارجی و به تبع آن، افزایش بهای انواع کالا‌ها در بازار و دوم، همگرایی فزایندۀ آمریکا و اروپا و چین و روسیه و اجماع نظر آنان برای تشدید فشار علیه جمهوری اسلامی در شورای حکام و بر سر میز مذاکره.

در حقیقت، توافقِ کشوری در موقعیت ایران با آژانس گریزناپذیر است. این توافق اگر پیش از آغاز مذاکرات وین صورت گیرد، فضای حاکم بر مذاکرات را مثبت می‌کند و اگر به عنوان اهرمی برای امیتازگیری ایران به صورت بخشی از دستور مذاکرات وین در آید، به نظرم بیشتر سبب طولانی شدن مذاکرات و پیچیدگی روزافزون آن خواهد شد.»

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر