تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

دادستان کل لاهه از پرونده سیف الاسلام قذافی کنار کشید

دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی در سخنانی کناره‌گیری خود از بررسی پرونده سیف الاسلام قذافی را اعلام کرد.

کد خبر: ۱۱۴۹۸۲
۱۰:۲۵ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰

دادستان کل لاهه از پرونده سیف الاسلام قذافی کنار کشید

دیدارنیوز - به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، کریم خان، دادستان کل دیوان کیفری بین‌المللی در سخنانی در جریان نشست شورای امنیت کناره‌گیری خود از بررسی پرونده سیف الاسلام قذافی، پسر دیکتاتور سابق لیبی و کاندید انتخابات ریاس جمهوری آتی این کشور را اعلام کرد.

خان به اعضای شورای امنیت گفت: مسئولیت‌های اخلاقی من بر اساس ماده ۴۲/۶ اساسنامه رم ویژه دیوان کیفری بین‌المللی، مرا وادار می‌سازد تا از هر پرونده‌ای که در آن به نظر می‌رسد بی‌طرفی وجود ندارد، به‌ویژه در مورد سیف الاسلام قذافی کناره گیری کنم.

وی تصریح کرد که معاونش به موضوعات مربوط به لیبی در این دیوان رسیدگی خواهد کرد.

خان همچنین اعلام کرد که قصد دارد سال آینده میلادی به لیبی سفر کند تا به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تهیه گزارش جدید درباره وضعیت لیبی با احزاب مختلف این کشور دیدار کند.

وی گفت که علی‌رغم تلاش‌های انجام شده توسط تیم دیوان کیفری بین‌المللی، اما چالش‌ها در لیبی همچنان پابرجا هستند.

خان ادامه داد: پرونده گور‌های جمعی در شهر ترهونه در جنوب طرابلس و ادعا‌های مطرح شده درباره نقض‌های صورت گرفته در مراکز نگهداری و بازداشت مهاجران را بررسی خواهیم کرد.

سیف‌الاسلام پسر کوچک معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی است و از سال ۲۰۱۱ به اتهام جنایت علیه بشریت تحت پیگرد دیوان کیفری بین‌المللی بوده است.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر