تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

وزیر خارجه بحرین: آینده روابط با لبنان به تغییر رفتار حزب‌الله بستگی دارد

وزیر خارجه بحرین تأکید کرد که آینده روابط میان لبنان و کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس به تغییر رفتار حزب الله بستگی دارد.

کد خبر: ۱۱۴۶۸۷
۱۴:۴۳ - ۲۹ آبان ۱۴۰۰

وزیر خارجه بحرین: آینده روابط با لبنان به تغییر رفتار حزب‌الله بستگی دارد

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رویترز، عبداللطیف الزیانی، وزیر خارجه بحرین در اجلاس امنیتی منامه درباره سیاست‌های کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس در قبال لبنان گفت:" مشکل در داخل لبنان است و باید در لبنان حل شود. ما می‌توانیم برای حل این بحران در آینده کمک کنیم، اما زمانی که لبنانی‌ها تمایلشان را به تغییر رفتار حزب‌الله و تغییر رفتار در لبنان و کشور‌های همجوار و روابط لبنان با کشور‌های دوست نشان دهند. "

الزیانی گفت: "این مسئله چالش بزرگی برای لبنانی‌هاست تا در سیاست‌هایشان درباره حزب الله بازنگری کرده و راه‌هایی را برای اجرای عملی تصمیمات در پیش بگیرند. ما دیدیم که حزب الله عربستانی‌ها را تهدید می‌کند. "

وی تأکید کرد: "کشور‌های شورای همکاری خلیج (فارس) از همان روز اول برای کمک به مردم یمن و ایجاد راهکار‌هایی برای ممانعت از جنگ داخلی تلاش کردند. ما به مرحله‌ای رسیدیم که در مسیر تحقق ثبات بودیم، اما این روند از سوی حوثی‌ها ناکام ماند. "

الزیانی مدعی شد:" تنش میان کشور‌های شورای همکاری خلیج (فارس) و ایران اتفاق افتاد هرچند که عربستان خواهان آتش بس و تحکیم روند سیاسی بود و از حوثی‌ها برای مذاکره دعوت کرد. ما برای ایجاد راهکار‌های مسالمت‌آمیز تلاش می‌کنیم تا یمن تهدیدی برای همسایگانش نباشد. غیرقابل قبول است که همسایه‌ای باشد که امنیت و تمامیت ارضی عربستان را تهدید کند. بیش از ۷۰۰ موشک به عربستان شلیک شده و این قابل قبول نیست. تعهد برای احیای روند سیاسی همچنان پابرجاست. "

وی گفت: دیپلماسی ابزار دارای اهمیت حیاتی برای بازدارندگی فعال است. دیپلماسی ویژه که هماهنگی میان کشور‌های همفکر را تضمین می‌کند باید تقویت شود. باید از قدرت نرم و قدرت سخت برای تأثیر گذاشتن بر رفتار دشمنان استفاده کرد.

منبع: ایلنا
برچسب ها: بحرین
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر