تیتر امروز

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

محرم و سپاهان، یک پایان تلخ؟ + فیلم

قهرمان چند دوره لیگ برتر این روزها در وضعیت بغرنجی به سر می‌برد و شکست‌های پیاپی همه را در اصفهان کلافه کرده. آیا محرم نویدکیا به آخر خط رسیده است؟

آمریکا ادعا می کند حمله به پایگاه نظامی آمریکا در سوریه کار ایران بود

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع متعدد از جمله مقامات رسمی آمریکایی و اسرائیلی اطلاع داد، حمله هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها ) در اکتبر سال جاری به یک پایگاه نظامی آمریکا در جنوب سوریه، پاسخ ایران به حملات هوایی اسرائیل به سوریه بود.

کد خبر: ۱۱۴۵۹۷
۱۰:۱۲ - ۲۸ آبان ۱۴۰۰

 

آمریکا ادعا می کند حمله به پایگاه نظامی آمریکا در سوریه کار ایران بود

دیدارنیوز: این روزنامه می‌نویسد ۲۰ اکتبر پنج پهپاد به پایگاه نظامی آمریکایی التنف در جنوب سوریه در اقدامی که فرماندهی مرکزی ایالات متحده آن را یک حمله "عمدی و هماهنگ" خواند، اعزام شدند. یک مقام ارشد ارتش آمریکا به این روزنامه گفت که فقط دو پهپاد از این ۵ پهپاد مملو از یاتاقان‌های توپ و ترکش‌هایی با "قصد آشکار کشتن" منفجر شدند.

در نتیجه این حمله به کسی آسیب نرسید، زیرا حدود ۲۰۰ نفر از پرسنل پایگاه چند ساعت قبل پس از دریافت گزارش‌هایی مبنی بر حمله قریب الوقوع از سازمان اطلاعات اسرائیل تخلیه شده بودند.

این روزنامه خاطرنشان می‌کند که به گفته منابع، این حمله تحت رهبری ایران و توسط نیرو‌های طرفدار ایران در سوریه انجام شد، اما سخنگوی پنتاگون "تا حدی برای جلوگیری از اخلال در مذاکرات درباره تمدید توافق هسته‌ای با ایران که قرار است در ۲۹ نوامبر از سر گرفته شود. "از سرزنش علنی تهران خودداری کرد.

ایران مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت. سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هفته گذشته اظهار داشت تعدادی از حوادث مشابهی وجود داشت که بدون هیچ مدرک و مدرکی ایران را در ان‌ها مقصر دانستند.

همزمان منابع این نشریه مدعی هستند که آمریکا و اسرائیل اطلاعاتی دارند که نشان می‌دهند ایران در ورای این عملیات قراردارند. از آنجایی که این سه پهپاد منفجر نشدند، آمریکایی‌ها توانستند آن‌ها را مطالعه کنند و مشخص کنند که از همان فناوری استفاده شده در پهپاد‌های مورد استفاده شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق استفاده می‌کنند.

نشریه آمریکایی تاکید می‌کند که "تشدید جنگ سایه‌ای ایران با اسرائیل خطرات جدیدی را برای نظامیان آمریکایی در خاورمیانه ایجاد می‌کند".

منبع: اینتر آذ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر