تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

واکنش اردوغان به سقوط آزاد لیر

رئیس جمهور ترکیه خیال کوتاه آمدن از مواضع خود را ندارد. رجب طیب اردوغان در گردهمایی حزب حاکم این کشور با انتقاد مجدد از نرخ بهره بالا گفت: آن‌هایی که طرفدار افزایش نرخ بهره هستند حق انتقاد از شرایط فعلی را ندارند. من نه می‌خواهم و نه می‌توانم کنار آن‌ها قرار گیرم.

کد خبر: ۱۱۴۵۷۰
۱۰:۴۴ - ۲۷ آبان ۱۴۰۰

واکنش اردوغان به سقوط آزاد لیر

دیدارنیوز ـ اردوغان با اشاره به اینکه دستور خداوند در مورد نرخ بهره مشخص است گفت: ما به این موضوع (نرخ بهره) بر طبق دستورات دینی نگاه می‌کنیم و اقداماتمان را بر این اساس انجام می‌دهیم.

رییس جمهور ترکیه که به دلیل دخالت هایش در تصمیمات بانک مرکزی و اصرار به کاهش نرخ بهره مورد انتقاد شدید مخالفان قرار گرفته است با پافشاری بر مواضع قبلی خود گفت: تا زمانی که من رییس جمهوری هستم، تا آخرین نفس به مبارزه با تورم و نرخ بهره ادامه می‌دهم. نرخ بهره علت و تورم معلول این مشکل است.

بانک مرکزی ترکیه ماه قبل و پس از روی کار آمدن تیم مدیریتی جدید، در تصمیمی شوکه کننده برای بازار تصمیم گرفت نرخ بهره را دو درصد کاهش دهد. از آن زمان به بعد بود که دومینوی ریزشی لیر آغاز و تا امرو نیز ادامه یافته است تا جایی که هر دلار ابتدا به طور کامل از سد هشت لیر و سپس ۹ لیر و حالا ۱.۵ لیر گذشته است. تا پایان ماه اکتبر تورم ترکیه ۱۹.۸ درصد اندازه گیری شد که این رقم اگرچه ۰.۳۱ درصد بیشتر از ماه قبل است، اما واضحا فاصله قابل توجهی از تورم ۱۱ درصدی اکتبر سال قبل دارد.

با این حال اردوغان در همین سخنان خود گفت که آینده ترکیه روشن خواهد بود و این مشکلات تا سال ۲۰۲۳ پشت سر گذاشته می‌شود. او در بخش دیگری از سخنان خود بار دیگر بازار‌ها را شوکه کرد و از خرید چهارمین کشتی اکتشافی ترکیه خبر داد. به دلیل مناقشه بر سر حفاری‌های ترکیه در دریای مدیترانه اتحادیه اروپا، ترکیه را تهدید به تحریم کرده است و این اقدام باعث افزایش مجدد تنش‌های دو طرف خواهد شد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر