تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

تدوین سومین برنامه راهبردی شهرداری اهواز با افق ۱۴۰۵ در دستور کار قرار گرفت

نخستین جلسه هم اندیشی تدوین برنامه پنج ساله سوم راهبردی شهرداری اهواز با افق ۱۴۰۵ برگزار شد.

کد خبر: ۱۱۴۵۵۴
۲۳:۲۶ - ۲۶ آبان ۱۴۰۰

تدوین سومین برنامه راهبردی شهرداری اهواز با افق ۱۴۰۵ در دستور کار قرار گرفت

دیدارنیوزخوزستان:در این نشست که به ریاست عالی پور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی و جمعی از نخبگان صاحب کسوت و تجربه شهرداری برگزار شد، تدوین سومین برنامه راهبردی شهرداری اهواز با افق ۱۴۰۵ در دستور کار قرار گرفت.
در این جلسه معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی ابتدا با طرح سه پرسش مهم از جمله بررسی مشکلات برنامه های قبلی، بررسی راهکارها ،ارائه پیشنهادات گفت: بدون شک توسعه و آبادانی هر جامعه نیازمند برنامه ریزی است و هیچ برنامه‌ای بدون داشتن بانک اطلاعاتی قوی و آمار صحیح محقق نخواهد شد.

عالیپور با اشاره به ضرورت برنامه ریزی مبتنی بر دانش و پژوهش افزود: نظرات این کمیته با توجه به شرایط، اتخاذ تصمیمات مبتنی بر واقعیت و فاصله گرفتن از برنامه‌ریزی‌های غیر واقع گرایانه جمع بندی خواهد شد و در نهایت بعد از پردازش در تدوین برنامه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی در پایان تصریح کرد: الزاماتی در قالب کمیته جهت پایش مستمر برنامه پنج ساله، تشکیل یک تیم اجرایی پایش برنامه، استفاده همزمان از تجارب اجرایی و آکادمیک، تدوین برنامه‌ای مابین ایده‌آل و واقع گرایی، توجه به منابع درآمدزایی، استفاده از اساتید مرتبط از اقصی نقاط کشور به صورت تخصصی در کمیته ها، محوریت و قابل زیست بودن در اهواز به عنوان شعاراین برنامه، استفاده از نظرات شهروندان، تقویت شخصیت سازمانی سیستم شهرداری ،هویت بخشی به سازمان شهرداری، اجتناب از برنامه‌های جزیره‌ای و گسسته در حوزه‌های تخصصی و همچنین قوت بخشیدن به ارتباط بین بخشی، توجه به امر رسانه و آموزش شهروندی ، هم راستا کردن مردم در تحقق برنامه ها کاملاً به صورت عملیاتی گنجانده خواهد شد.

وی این عناوین را بخشی از پازل سند چشم انداز ۲۰ ساله در قالب یک برنامه پنج ساله برای شهر اهواز عنوان کرد و افزود: اصلاح ساختار اداری بخش قابل اهمیت و جداگانه‌ای است که در صورت اجرایی شدن آن می توان سرعت عمل سیستم را بالابرد.
در پایان مقرر شد این جلسات به صورت هفتگی استمرار پیدا کند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر