تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

خوزستان جز ۱۰ استان برتر کشور در حوزه نشر و کتاب است

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: با وجود تمام مشکلات اما خوزستان همه ساله جز ۱۰ استان برتر کشور در حوزه نشر و کتاب است.

کد خبر: ۱۱۴۴۱۳
۱۲:۵۹ - ۲۵ آبان ۱۴۰۰

خوزستان جز ۱۰ استان برتر کشور در حوزه نشر و کتاب است
دیدارنیوز خوزستان:به گزارش خبرنگار دیدارنیوز خوزستان مرتضی جمشیدی صبح امروز در آیین تجلیل از فعالان صنعت چاپ و نشر خوزستان با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، صنعت چاپ را صنعتی بزرگ و با اهمیت دانست و اظهار کرد: در بیشتر کشورهای توسعه یافته جهان چاپ جز پنج صنعت نخست است که طبق آمار تا سال ۲۰۲۵ هجمه بازار چاپ و بسته بندی هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار می شود و این رقم در منطقه غرب آسیا ۷۰ میلیار دلار که سهم ایران در آن تنها سه میلیارد دلار است.

معاونت فرهنگ و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: باید بررسی که چرا کشور جایگاه مناسبی در صنعت چاپ ندارد؛ البته تحریم، کرونا، مالیات ها و ارزش افزوده تاثیر مستقیمی بر این موضوع دارد.

وی با بیان اینکه از مشکلات دیگر ناشران و چاپخانه ها عدم نقدینگی ادارات دولتی و سازمان ها است، تصریح کرد: این موارد باعث شده تا کارهای چاپی کم شود اما با وجود تمام این مشکلات، صنعت چاپ ضررده نیست و هرکس در این راستا سرمایه گذاری کرده ضرری ندیده است.

وی اضافه کرد: خوزستان جز معدود استان هایی است که تاکنون چاپخانه ای در آن تعطیل نشده و چاپخانه ای با ۵۰ تا ۶۰ سال قدمت به کار خود ادامه می دهند که این موضوع عشق و علاقه آن‌ها را می رساند.

وی با عنوان اینکه صنعت چاپ به سمت تکنولوژی رفته، بیان کرد: استفاده از ظرفیت های کشور همسایه از جمله عراق می تواند کمک شایانی بر پیشرفت صنعت چاپ خوزستان کند.

جمشیدی بیان کرد: خوزستان جایگاه خوبی در کشور دارد که طبق آخرین آمار خانه کتاب جز ۱۰ استان برتر کشور در حوزه نشر و کتاب هستیم.

وی از تفویض اختیار صدور مجوز کتاب به اداره کل استان خبر داد و عنوان کرد: این کار اتفاق بسیار خوبی بودچراکه اگر قبلا روند مجوز به چاپ کتابی ۲ ماه زمان می برد اکنون از یک روز تا یک هفته کاهش یافته است.

وی به حمایت اداره از کتابفروشی ها اشاره کرد و گفت: کاغذ روز به روز در حال گرانی است که باید دولت در این راستا فکری کند چراکه به مشکل جدی تبدیل شده است.

وی در پایان با اشاره به عدم وجود مراکز پخش کتاب در خوزستان افزود: یکی از مشکلات جدی در استان این موضوع است که در این راستا اداره کل اعلام می کند در صورت ورود بخش خصوصی به این حوزه حمایت ویژه از آن ها کند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر