تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:

کشاورزان برای استفاده از آبیاری نوین به جهاد کشاورزی مراجعه کنند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: کشاورزان خوزستانی که تمایل به استفاده از سامانه‌های آبیاری نوین دارند به جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

کد خبر: ۱۱۴۳۳۳
۱۴:۲۹ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

کشاورزان برای استفاده از آبیاری نوین به جهاد کشاورزی مراجعه کنند

دیدارنیوز خوزستان:تورج نوروزی در گفتگو با صدا و سیمای مرکز خوزستان با اشاره به اینکه توسعه سامانه‌های آبیاری نوین از اهداف این سازمان است، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان توسعه سیستم‌های آبیاری نوین در زمین‌های کشاورزی است.

نوروزی افزود: دولت ۸۵ درصد هزینه‌های آبیاری‌های نوین به صورت بلاعوض توسط دولت را پرداخت می‌کند و کشاورزان نیز فقط ۱۵ درصد هزینه‌ها را تقبل و پرداخت می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: کشاورزان می‌توانند جهت استفاده از این سیستم‌های آبیاری نوین به ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌ها مراجعه کنند.

نوروزی همچنین گفت: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری پتانسیل ۴۰ درصد کاهش در مصرف آب آبیاری را دارد و اگر بهره‌بردار به درستی از ظرفیت سامانه‌ها استفاده کند دستیابی به این عدد به راحتی امکان‌پذیر است.

وی به مزایای طرح سامانه‌های نوین آبیاری اشاره کرد و افزود: کاهش مصرف انرژی، کاهش مصرف آب، افزایش عملکرد، افزایش بهره‌وری و افزایش اشتغالزایی از مزایای طرح اجرای سیستم‌های آبیاری در اراضی کشاورزی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: ارتقا کیفی سامانه‌ها در کنار توسعه کمی، توسعه روش‌هایی با راندمان بالا، آموزش و نظارت بر نگهداری و بهره‌برداری سامانه‌ها جز رویکردهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری است.

منبع: مهر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر