تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

نشست خبری عجیب امیرعبداللهیان و چاوش اوغلو

امیرعبداللهیان و چاوش اوغلو بعد از رایزنی توافق کردند از هر کشور فقط یک رسانه در نشست خبری سوال بپرسد.

کد خبر: ۱۱۴۳۲۲
۱۳:۱۴ - ۲۴ آبان ۱۴۰۰

نشست خبری عجیب امیرعبداللهیان و چاوش اوغلو

دیدارنیوز ـپس از گفت‌وگوی و رایزنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران با مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، دو وزیر توافق کردند از هر کشور یک رسانه سوال بپرسد. از ایران خبرگزاری تسنیم و از ترکیه خبرگزاری آناتولی سوال پرسیده‌اند.

پیش از این خبر آمده بود که حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران گفته است، به رغم موافقت ایران، طرف ترکیه‌ای با برگزاری نشست خبری مشترک موافقت نکرده است. مولود چاووش اوغلو، وزیر امورخارجه ترکیه امروز در سفری رسمی به ایران آمد. بنابر اعلام وزارت امورخارجه ترکیه، چاووش اوغلو در سفری رسمی بنا به دعوت حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی به تهران می‌آید. وزارت امورخارجه ترکیه همچنین اعلام کرد که در جریان این سفر دو طرف درباره روابط و همکاری‌های دوجانبه و به علاوه تحولات منطقه‌ای و بین المللی مورد بحث و رایزنی قرار خواهد گرفت.

اتفاقاتی که در مورد نشست خبری این دیدار رخ داده، خارج از عرف اینگونه دیدار‌ها است. وقتی نشست خبری شکل می‌گیرد باید همه رسانه‌ها اجازه پرسش داشته باشند، نه فقط یک رسانه مشخص. اگر مایل به پرسش و پاسخ نبوده اند، باید دو وزیر بیانیه‌ای ارائه می‌دادند.  

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر