تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...
آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود؛ وی جزء معدود سیاستمدارانی است که هر چه بیشتر بر مسند صدارت بود بر میزان محبوبیتش افزوده شد. تصور آلمان بدون مرکل مانند پاریس بدون برج ایفل است.

ذخیره سازی ۵ هزار تن برنج وارداتی در خوزستان

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از ذخیره سازی ۵ هزار تن برنج دانه بلند هندی در انبارهای غله استان خبر داد.

کد خبر: ۱۱۴۲۴۱
۱۲:۴۷ - ۲۳ آبان ۱۴۰۰

ذخیره سازی ۵ هزار تن برنج وارداتی در خوزستان

دیدارنیوز خوزستان امید جهان نژادیان اظهار کرد: ۵ هزار تن برنج دانه بلند هندی پس از ورود به استان در انبارهای اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان ذخیره سازی شد.

وی افزود: انبارهای این اداره کل مملو از برنج و شکر بوده و هیچگاه در تامین و توزیع کالاهای اساسی دچار کمبود نشده ایم و با توجه به رفع ممنوعیت واردات برنج در کشور بزودی شاهد ورود کشتی های حامل برنج در بندر امام خمینی (ره) خواهیم بود.

جهان نژادیان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون حدود ۱۴هزار و ۴۰۰ تن برنج وارداتی به منظور تنظیم بازار از محل انبارهای شرکت غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان توزیع و در اختیار شهروندان عزیز خوزستانی قرار گرفته است.
وی افزود: پیش بینی های لازم برای جبران کاهش تولید برنج از محل موجودی ذخایر راهبردی کشور به عمل آمده و از طریق توزیع مداوم و پیوسته این کالای استراتژیک، شرایط مطلوب و پایداری در کشور و استان خوزستان به وجود آمده است.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان در خصوص آغاز مرحله جدید توزیع برنج های وارداتی در انبارهای غله استان گفت: در حال حاضر به صورت روزانه از طریق مجوزهای صادر شده توسط سازمان صمت استان، میزان مناسبی از برنج های وارداتی در اختیار مراکز پیش بینی شده، قرار گرفته است و در صورت نیاز مرحله جدید توزیع نیز از طریق مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت، آغاز و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

جهان نژادیان تصریح کرد: کلیه اقلام تنظیم بازاری شامل برنج و شکر از طریق شبکه های توزیع منتخب نظیر فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی ها در اختیار شهروندان قرار گرفته خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی در کل کشور گفت: ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی نظیر گندم، برنج، شکر و روغن خام با توجه به برنامه ریزی و در دستور کار قرار گرفتن تنظیم بازار، در حد مطلوب و قابل قبول است.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر