تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.
روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

دیروز اصفهان صحنه‌های بسیار تلخ و تکان‌دهنده‌ای را تجربه کرد. رسول شکوهی که از ابتدای تجمعات آب در اصفهان این موضوع را پیگیری کرده نگاهی انداخته است به عوامل و ریشه‌های این رخداد تلخ...

عملیات بازسازی ضربتی ۱۸روستای زلزله زده اندیکا شروع شد

رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا گفت:عملیات بازسازی ضربتی ۱۸روستای زلزله زده از مجموع ۳۳ روستای آسیب دیده از زلزله اندیکا شروع شده است.

کد خبر: ۱۱۴۲۲۵
۱۲:۱۲ - ۲۳ آبان ۱۴۰۰

عملیات بازسازی ضربتی ۱۸روستای زلزله زده اندیکا شروع شد

دنیوز خوزستان:ابراهیم جعفری شهنی افزود:عملیات بازسازی این روستاها همزمان با پایان آواربرداری آغاز شده و تا ۲۰ روز آینده اغلب واحدهای مسکونی این روستاها که حدود ۳۰۰واحد هستند تا مرحله فنداسیون و سقف پیش خواهد رفت وپس از آن زمینه برای فراهم کردن سرپناه موقت برای ساکنان این روستاها مهیا خواهد شد.

وی با بیان اینکه در هر روستایی که کار آواربرداری پایان می یابد بلافاصله بازسازی خانه ها شروع می‌شود افزود: تنها مشکل برای سرعت گرفتن روند بازسازی ، پراکندگی روستاهای زلزله زده ، سخت گذر بودن و نداشتن راه مناسب است که این مساله سبب شده برخی از اقلام مورد نیاز بازسازی را با چهارپایان حمل کنیم.

رییس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا در ادامه افزود:هدف گذاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و بنیاد مسکن لرستان که معین بازسازی اندیکا است این است که تا پایان امسال بازسازی همه واحدهای تخریبی و آسیب دیده اندیکا را به پایان برسانیم.

جعفری شهنی افزود: برای بازسازی هرواحد مسکونی احداثی ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض و ۱.۵میلیارد ریال تسهیلات بانکی با کارمزد پنج درصد اختصاص یافته است ولی تلاش شده با کاهش هزینه ها و تامین سیمان رایگان روند بازسازی در اندیکا شتاب گیرد.


در جریان زلزله ۵.۷یشتری ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰ حدود ۹۸۰واحد مسکونی به کلی تخریب شده و به یک هزار و ۹۳۰ واحد مسکونی شهری و روستایی اندیکا خسارت وارد شد.


رییس جمهوری اسلامی ایران که هفتم آبان ماه به همراه معاون اول و تنی چند از وزیران به مناطق زلزله زده اندیکا در شمال شرق خوزستان سفر کرد بر شتاب بخشیدن به روند بازسازی مناطق زلزله زده با توجه به در پیش بودن فصل سرما تاکید کرد.


اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه در ۲۰۰کیلومتر شمال شرق اهواز واقع شده و به لحاظ امکانات و زیرساخت های توسعه‌ای جزو مناطق کم برخوردار خوزستان محسوب می‌شود.شغل مردم این منطقه که زندگی عشایری دارند دامداری است.


منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر