تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

آمریکا خواستار واسطه‌گری عمان در جنگ یمن شد

وزارت امور خارجه عمان از طریق وب سایت خود اعلام کرد که بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان عصر روز سه شنبه یک تماس تلفنی از طرف آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود داشت.

کد خبر: ۱۱۳۹۶۸
۱۱:۵۱ - ۱۹ آبان ۱۴۰۰

آمریکا خواستار واسطه‌گری عمان در جنگ یمن شد

دیدارنیوز ـ وزارت خارجه عمان اعلام کرد که وزیر خارجه عمان یک تماس تلفنی از همتای آمریکایی خود دریافت کرد که در آن در مورد تعدادی از مسائل جاری مورد اهتمام مشترک که مهمترین آن‌ها جنگ یمن است، گفتگو کردند.

وزارت امور خارجه عمان افزود: در این تماس تلفنی، دو طرف در مورد تعدادی از مسائل جاری مورد اهتمام مشترک، به ویژه حمایت از تلاش‌ها برای توقف جنگ در یمن و تشویق گفتگو بین همه طرف‌ها، در چارچوب یک فرآیند سیاسی که امنیت و ثبات را تأمین می‌کند، گفتگو کردند.

در این بیانیه آمده است: وزیران امور خارجه عمان و آمریکا همچنین بر ادامه رایزنی و همکاری میان دو کشور به منظور تحقق صلح که به نفع همگان باشد، تاکید کردند.

عمان پیش از این تاکید کرده بود که تلاش‌هایش برای دستیابی به یک راه حل سیاسی جامع در یمن ادامه دارد، در حالی که مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل متحد در یمن، گفت که عمان شریک اصلی سازمان ملل است.

رسانه‌های یمنی روز سه شنبه با انتشار گزارش‌هایی از تداوم پیشروی نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان مأرب و تنگ‌تر کردن حلقه محاصره نیرو‌های وابسته به ائتلاف سعودی در این استان خبر دادند.

نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی عملیات‌های مستمر اخیر برای آزادسازی استان مأرب، موفق شده‌اند ۱۲ شهرستان از مجموع ۱۴ شهرستان مأرب را آزاد کنند و تنها دو شهر «مأرب» و «الوادی» هنوز تحت کنترل کامل این نیرو‌ها درنیامده است.

نشریه فارن پالسی نیز به تازگی به قلم دیوید شنگر معاون وزیر خارجه آمریکا در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ نوشت که «حوثی‌ها» به آرامی، اما به شکل مستمر در حال پیشروی هستند و دلیل مهمی وجود ندارد که آن‌ها بخواهند دست از عملیات نظامی کشیده و پشت میز مذاکره بنشینند، در شرایطی که دولت هادی و نیرو‌های همپیمان با او دچار اختلاف و انشقاق شده‌اند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر