تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

برنامه ریزی برای مدیریت آب سد‌ها در خوزستان

معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب وبرق خوزستان گفت: برای مدیریت هر چه بهتر منابع آب سد‌های استان تا زمان شروع بارش‌ها تمامی تمهیدات صورت گرفت.

کد خبر: ۱۱۳۸۷۴
۱۲:۰۲ - ۱۸ آبان ۱۴۰۰

برنامه ریزی برای مدیریت آب سد‌ها در خوزستان

دیدارنیوز خوزستان:علی شهبازی معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب وبرق خوزستان گفت: در حال حاضر حجم مفید قابل بهره برداری سد‌های خوزستان مجموعا ۴۴۱ میلیون مترمکعب ومعادل ۳ درصد کل ذخیره مفید این سد‌ها است و در زمان مشابه در پارسال حجم مفید ذکر شده در سد‌ها معادل ۳۲۴۶ میلیون مترمکعب بوده است که این موضوع نشان دهنده شدت خشکسالی است.

او افزود: برای مدیریت هر چه بهتر منابع آب تا زمان شروع بارش‌ها تمامی تمهیدات در دو بخش بهره برداری از حداکثر ظرفیت سد‌ها و نیز بهینه سازی توزیع آب در شکه رودخانه‌ای استان صورت گرفته است و در حال حاضر در رودخانه کرخه در تمامی مسیر‌های رودخانه‌ای آب با دبی مناسب و متناسب با خشکسالی جریان دارد.

شهبازی ادامه داد: در حوضه آبریز کارون از طریق مدیریت کمی و کیفی رودخانه کارون به وسیله برنامه‌های نوبت بندی، احداث بند خاکی مارد و رها سازی موجی جریان در مقاطع کوتاه مدت، با وجود کمبود شدید منابع آب از افزایش بیش از حد شوری در اهواز و بخش‌های پایین دستی جلوگیری شده است.

معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب وبرق خوزستان بیان داشت: در سایر سد‌ها مانند مارون و جره رها سازی جریان برای کشت‌های پاییزه متناسب با الگوی کشت مصوب و زمانبندی تعیین شده در حال انجام است.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر