تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

دومین طرح بزرگ زیست محیطی شهرستان خواف از سوی شرکت سیمیدکو کلید خورد

در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی، دومین طرح بزرگ زیست محیطی شهرستان خواف از سوی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) کلید خورد.

کد خبر: ۱۱۳۸۲۵
۲۳:۵۴ - ۱۷ آبان ۱۴۰۰

 

دومین طرح بزرگ زیست محیطی شهرستان خواف از سوی شرکت سیمیدکو کلید خورد

دیدارنیوز خوزستان:شرکت سیمیدکو در نیمه اول سال جاری موفق به بهره برداری یکی از بزرگ ترین طرح‌های زیست‌ محیطی کشور شد. با راه‌اندازی این طرح  استفاده از منابع آبی شهرستان به حداقل مقدار ممکن رسید.
 

این شرکت صنعتی و معدنی یکی از بزرگ ترین تولید‌کنندگان کنسانتره و گندله در منطقه معدنی سنگان است که به دلیل نیاز به استفاده بالا از منابع آبی و با توجه به خشکسالی و کمبود شدید آب در این منطقه، موفق شد با راه اندازی طرح بزرگ فیلتراسیون و آبگیری از باطله، بیش از ۸۰ درصد آب مصرفی خود را احیا و به چرخه تولید بازگرداند.

 

محمد مدنی فر مدیرعامل شرکت سیمیدکو تامین آب در منطقه معدنی سنگان را چالش اصلی صنایع معدنی در این منطقه دانست و گفت: منطقه معدنی سنگان و شهرستان خواف دچار فقر شدید منابع آبی بوده و با توجه به آب‌بر بودن صنایع معدنی در این منطقه، با مطالعات علمی صورت گرفته توسط این شرکت و با تکیه بر توان نیروی متخصص و بومی منطقه یکی از بزرگترین طرح های زیست محیطی کشور (طرح بزرگ فیلتراسیون و آبگیری از باطله) را در نیمه اول سال جاری به بهره‌برداری رسانده و آماده‌ی کلنگ‌زنی دومین طرح بزرگ زیست محیطی در منطقه خواف یعنی اجرای طرح شبکه جمع‌آوری و تصفیه پساب شهرستان خواف هستیم.

 

مدیرعامل سیمیدکو سرمایه‌گذاری ریالی برای اجرای این طرح را ۳۰۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: شرکت سیمیدکو طی تفاهم نامه مشترک با شرکت آبفای استان خراسان رضوی با سرمایه‌گذاری در این طرح بزرگ زیست‌محیطی در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود در خصوص کمک به بهداشت و سلامت منطقه، ضمن تامین بخشی از آب مورد نیاز خطوط تولید خود به حفظ منابع آبی زیر زمینی جهت کمک به مباحث کشاورزی و دامپروری گام بزرگی بر خواهد داشت.

 

گفتنی است، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) یکی از شرکت های تابعه فولاد خوزستان است که وظیفه تامین و تولید کنسانتره و گندله آهن را در منطقه معدنی سنگان شهرستان مرزی خواف در استان خراسان رضوی بر عهده دارد.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر