تیتر امروز

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

چه کسانی و چه زمانی باید دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند؟

سید محسن زهرایی رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری وزارت بهداشت تاکید کرد که افراد بالای ۶۰ سال که واکسن‌های سینوفارم یا برکت دریافت کرده‌اند، ۴ ماه بعد از تزریق دوز دوم واکسن خود باید برای تزریق دوز سوم مراجعه کنند. تزریق دوز سوم برای کسانی که واکسن‌های آسترازنکا یا اسپوتنیک دریافت کرده‌اند، فقط برای کادر درمان و افراد مبتلا به سرطان یا دارای سیستم ایمنی ضعیف توصیه می‌شود.

کد خبر: ۱۱۳۶۹۵
۱۳:۲۴ - ۱۶ آبان ۱۴۰۰

دوز سوم واکسن کرونا

دیدارنیوز: رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

سید محسن زهرایی صبح امروز در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه واکسن کرونا از ابزار‌های بسیار موثر در حفظ سلامتی ماست، درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا اظهار داشت: درباره نوبت سوم واکسن کرونا باید به پلتفرم آن توجه کرد؛ واکسن‌هایی که پلتفرم ویروس غیرفعال دارند شامل واکسن‌های «برکت» و «سینوفارم» است؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که افراد بالای ۶۰ سال بهتر است نوبت سوم این واکسن‌ها را نیز دریافت کنند بنابراین برای افراد بالای ۶۰ سالی که واکسن برکت یا سینوفارم دریافت کرده‌اند تزریق دوز سوم را در کشور آغاز کرده‌ایم.

وی افزود: افراد بالای ۶۰ سالی که واکسن سینوفارم یا برکت را دریافت کرده‌اند و چهار ماه از دوز دوم آن‌ها گذشته است می‌توانند به همان مرکز واکسیناسیون مراجعه و دوز سوم را تزریق کنند؛ واکسن دوز سوم باید مشابه همان واکسنی باشد که در دو دوز اول تزریق شده است.

رئیس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افرادی که واکسن‌هایی با پلتفرم وکتور ویروسی دریافت کرده‌اند بیان کرد: به افرادی که واکسن‌هایی مانند «اسپوتنیک» یا «آسترازنکا» زده‌اند و در گروه‌های پرخطر مانند کادر بهداشت و درمان قرار دارند یا اینکه مبتلا به سرطان و ضعف سیستم ایمنی هستند توصیه می‌شود که ۶ ماه پس از دوز دوم، دوز یادآور نیز تزریق کنند.

زهرایی با بیان اینکه واکسن‌ها به میزان کافی توزیع شده است، گفت: بیش از دو هفته است که دانشگاه‌های علوم پزشکی موجودی کافی واکسن کرونا دارند.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر