تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

اقدامات امور آب منطقه مرکز خوزستان در تنش آبی سال 1400

مدیرامور آب منطقه مرکز خوزستان اقدامات انجام شده در خشکسالی تابستان 1400 را تشریح کرد.

کد خبر: ۱۱۳۶۱۸
۱۲:۴۰ - ۱۵ آبان ۱۴۰۰

اقدامات امور آب منطقه مرکز خوزستان در تنش آبی سال 1400

دیدارنیوز خوزستان:عزیز ایزدیار گفت: در راستای اقدامات انجام شده در مدیریت خشکسالی تابستان ۱۴۰۰ باتوجه به اهمیت شرایط خشکسالی در استان خوزستان، امور آب مرکز که در ۴ شهرستان اهواز،حمیدیه،کارون و باوی مسئولیت حفاظت از منابع آب های سطحی و زیرزمینی را به عهده دارد از ابتدای سال جاری در فروردین فعالیت خود را شروع کرد.
 

وی افزود: از جمله اقدامات انجام شده این بود که با تمام مسئولین محلی که در ارتباط با موضوع کشاورزی فعالیت دارند، مکاتبات لازم انجام شد و ۱۳۳ جلسه توجیحی بصورت مستمر با کشاورزان، فرمانداران و بخشداران در مناطق تحت پوشش امور آب مرکز برگزار گردید.

 

مدیرامور آب منطقه مرکز بیان کرد: جهت آگاه سازی بهره‌برداران اخطاریه هایی به صورت فردی به آنها ابلاغ شد و همچنین تعداد ۲۶ بنر برای تبلیغات محیطی جهت فرهنگ سازی نصب و به کشاورزان مشاوره های لازم برای رعایت الگوی کشت در شرایط خشکسالی داده شد.

 

وی ادامه داد: در راستای اطلاعیه ها و اخطاریه هایی خشکسالی گروه های گشت و بازرسی به صورت مرتب به محل اعزام شدند تا کشاورزان محترم را از شرایط پیش‌رو آگاه کنند.

 

عزیز ایزدیار عنوان کرد: اقدامات و پیگیری‌های انجام شده از سوی امور آب مرکز باعث شد که سطح زیر کشت برنج به ۶۵ درصد سال قبل برسد اما با توجه به اینکه برنج یک کشت سودآور و پرطرفدار می باشد نیاز است که دیگر دستگاه های اجرایی در جلوگیری از کشت محصولات پر آب بر همکاری بیشتری انجام دهند.

 

مدیرامور آب مرکز تصریح کرد: امور آب مرکز در راستای حفاظت از منابع آب استان و جلوگیری از برداشت های غیرمجاز با متخلفانی که اقدام به برداشت غیر مجاز کرده بودند با همکاری دستگاه‌های نظارتی و قضایی اقدامات قانونی را برای توقیف و جلوگیری از منصوبات برقی مانند موتور تلمبه ها و ... در چهار شهرستان حمیدیه، اهواز، کارون و باوی انجام داد.

 

 وی در پایان گفت: ما امیدواریم با تمام این اقدامات و فعالیت هایی که از سوی پرسنل امور آب مرکز و سازمان آب و برق خوزستان انجام شد باعث شود که در سال‌های آتی شاهد کاهش برداشت های غیر مجاز در سطح منطقه باشیم که این امر سبب حفاظت در منابع آبهای سطحی و زیرزمینی استان خوزستان می‌شود.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر