تیتر امروز

شرایط زنان برای ثبت نام در طرح مسکن دولتی

وزارت راه و شهرسازی شرایط لازم برای ثبت نام در طرح مسکن دولتی را اعلام کرد. از جمله این شرایط برای زنان خودسرپرست داشتن حداقل 35 سال سن است. اما برای زنان سرپرست خانوار محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. زنان مطلقه هم به شرط سرپرستی از فرزند خود می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

کد خبر: ۱۱۳۶۱۴
۱۲:۲۴ - ۱۵ آبان ۱۴۰۰

شرایط زنان برای مسکن دولتی

دیدارنیوز: وزارت راه و شهرسازی با اعلام ثبت نام ۸۴۳ هزار و ۹نفر در سامانه ثمن (نهضت ملی مسکن) شروط ثبت نام را اعلام کرد.

 به نقل از تازه‌ترین آمار‌های وزارت راه و شهرسازی، متقاضیان واقعی مسکن می‌توانند با داشتن چهار شرط اهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

تاکنون ۸۴۳ هزار و ۹نفر در سامانه ثمن (نهضت ملی مسکن) با این شرایط، ثبت نام کرده‌اند.

گفتنی است، نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال دولت سیزدهم در برنامه دولت قرار گرفته است. بر اساس قانون جهش تولید مسکن، تمامی دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها موظف شده‌اند تا اراضی مازاد خود را به اجرای این طرح اختصاص بدهند که در این خصوص از زمان ابلاغ قانون توسط رییس دولت، دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مکلف هستند تا طی دو ماه زمین‌های مستعد خود را برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن به وزارت راه و شهرسازی معرفی کنند.

بر اساس این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همچنین، قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است؛ چرا که این افراد سرپرست خانوار تعریف می‌شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به دلیل متارکه به صورت مجردی زندگی می‌کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می‌توانند ثبت‌نام کنند.

منبع: ایلنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر