تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...
آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود؛ وی جزء معدود سیاستمدارانی است که هر چه بیشتر بر مسند صدارت بود بر میزان محبوبیتش افزوده شد. تصور آلمان بدون مرکل مانند پاریس بدون برج ایفل است.

فرانسه ایران را تهدید کرد!

مقامات دولت فرانسه تهدید کردند که اقداماتی را بر علیه ایران در نشست بعدی آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام دهند.

کد خبر: ۱۱۳۵۶۲
۱۴:۲۷ - ۱۴ آبان ۱۴۰۰

فرانسه ایران را تهدید کرد!

دیدارنیوز ـ مقامات فرانسه روز پنجشنبه ۴ نوامبر (۱۳ آبان) اعلام کردند که این کشور می‌تواند به همراه هم‌پیمانان خود در نشست بعدی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین اقداماتی علیه ایران صورت دهد.

آن-کلر لژاندر، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه در گزارش روزانه خود به خبرنگاران گفت: «ایران باید گفتگو و همکاری با آژانس بین‌المللی را از سر گیرد و بدون وقفه به پرسش‌های آژانس که تاکنون از سوی ایران بی‌پاسخ مانده‌اند، پاسخ دهد.»

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه بدون اشاره به دلایل کاهش همکاری‌های ایران با آژانس شامل خروج آمریکا از برجام و بی عملی کشور‌های اروپایی نسبت به تعهداتشان در این توافق بین‌الملی، گفت که پاریس همچنان از اینکه ایران حتی به مواردی که در ماه سپتامبر بدان متعهد شد نیز پایبند نیست به شدت نگران است. او از مقامات ایران خواست هر چه سریع‌تر به تعهدات خود در قبال آژانس بازگردد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه تصریح کرد: «ما به همراه هم‌پیمانان خود به دقت رصد خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که ایران به تعهدات خود عمل خواهد کرد و سپس در مورد پاسخی مناسبت با یکدیگر رایزنی خواهیم کرد.»

لازم به ذکر است دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اردیبهشت ۱۳۹۷ یک‌طرفه از توافق هسته‌ای ایران با طرف‌های غربی (برجام) خارج شد و تحریم‌های وسیعی از جمله تحریم بانکی و نفتی علیه ایران اعمال کرد. ایران یک سال بعد و پس از اعتراض به بی‌عملی اتحادیه اروپا در پنج مرحله تعهد‌های برجامی‌اش را کنار گذاشت و تاسیساتی را که بعد از برجام از کار انداخته بود فعال کرد.

حال این مواضع تند فرانسه در حالیست که روز گذشته ایران و اتحادیه اروپا اعلام کردند که دور هفتم مذاکرات احیای برجام را هشتم آذر، ۲۹ نوامبر آغاز خواهند کرد.

منبع: دویچه‌وله

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر