تیتر امروز

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!
از سعدآباد تا توپکاپی (۳۰) + فایل صوتی

ترکیه و امارات اختلافات را کنار می‌گذارند؛ ورق‌های جدید اردوغان در انتخابات ۲۰۲۳!

سالهاست که روابط ترکیه و امارات چندان مساعد نبوده است. با این حال دولت اردوغان حالا سیاست‌هایش را در قبال امارات تغییر داده است. تغییری که به نظر برای هر دو طرف پرسود است!

گروسی ادعاها درباره بازرسی از مراکز هسته ای ایران را تکرار کرد

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در اظهاراتی مدعی شد که نظارت بر مراکز هسته ای ایران برای بازرسان این آژانس دشوار شده است.

کد خبر: ۱۱۳۵۳۱
۰۹:۵۸ - ۱۴ آبان ۱۴۰۰

 

گروسی ادعاها درباره بازرسی از مراکز هسته ای ایران را تکرار کرد

 

دیدارنیوز: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنانی مدعی شد که نظارت بر تأسیسات هسته‌ای ایران برای بازرسان این آژانس سخت شده است.

بر اساس این گزارش، «رافائل گروسی» در گفتگو با شبکه خبری سی. ان. ان ادعا کرد: برای آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت در ایران به صورت چشمگیری دشوار گردیده است.

لازم به ذکر است که گروسی اخیراً هم با طرح ادعاهایی، بازرسی از تأسیسات هسته‌ای ایران را به «پرواز در میان ابرهای متراکم» تشبیه کرده بود که به گفته وی نمی‌تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد.

این در حالی است که علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان روز گذشته در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: در تماس تلفنی با آقای انریکه مو را، آغاز مذاکرات با هدف لغو تحریم‌های غیرقانونی و غیرانسانی، در روز ۸ آذرماه در وین مورد موافقت قرار گرفت.

گفتنی است، حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه اخیراً در توئیتی اعلام کرد: ما به‌دقت رفتار آقای بایدن را می‌سنجیم. هدف «مذاکره» حرف زدن محض نیست؛ بلکه توافق ملموس و احترام به منافع متقابل است.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: ۱+۴ برای مذاکره مبتنی بر رعایت منافع و حقوق متقابل آماده باشد.

منبع: اینتر آذ
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر