تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!
رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه:

وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه با اشاره به آبگیری ۶۰ درصدی هورالعظیم و وضعیت بحرانی تالاب، گفت: وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی‌تر است.

کد خبر: ۱۱۳۳۵۸
۰۸:۵۸ - ۱۲ آبان ۱۴۰۰

وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است

دیدارنیوز خوزستان:محمد ساکی ساکی با اشاره به آخرین وضعیت هورالعظیم در پاییز امسال پس از تنش آبی تابستان اظهار کرد: وضعیت آبگیری تالاب هورالعظیم بحرانی است؛ در حال حاضر میزان آبگیری تالاب هورالعظیم ۶۰.۱۸ درصد است و وضعیت مخازن ۳، ۴ و ۵ این تالاب بحرانی‌تر است.
وی با اشاره به نبود ورودی آب به تالاب هورالعظیم، افزود: با توجه به وضعیت آبی سدها و خالی بودن مخازن، اکنون تنها راه این است که منتظر بارندگی باشیم تا میزان آبگیری تالاب بهتر شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست هویزه در خصوص وضعیت زیست آبزیان تالاب گفت: در حال حاضر تلفات گسترده‌ای از آبزیان در تالاب هورالعظیم مشاهده نشده است اما در جاهایی که عمق آب بسیار کم است قطعا اکسیژن و مواد مغذی آب کمتر می‌شود که در این نقاط، تلفات کمی از ماهیان مشاهده شده است.

ساکی با اشاره به مهاجرت پرندگان به تالاب هورالعظیم، افزود: با سرد شدن تدریجی هوا در مناطق سردسیر، از ابتدای مهرماه مهاجرت پرندگان آبزی و کنار آبزی به تالاب‌ هورالعظیم آغاز شده است و به تدریج پرندگان بیشتری در این تالاب حضور پیدا می‌کنند.


منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر