تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.

بحرین حکم صادر شده علیه بانک‌های ایران را تأیید کرد

دادگاه عالی تجدید نظر بحرین حکم صادر شده علیه بانک‌های ایرانی را تائید کرد. دادستانی کل بحرین مدعی است که فعالیت‌های این بانک خلاف قوانین بوده است و بانک مرکزی ایران از طریق آن برای انجام «معاملات مالی مشکوک» استفاده کرده است.

کد خبر: ۱۱۳۲۰۵
۱۵:۲۸ - ۱۰ آبان ۱۴۰۰

حکم صادر شده علیه بانک‌های ایرانی از سوی بحرین

دیدارنیوز ـ به گزارش پایگاه خبری میدل ایست٢٤، دادگاه عالی تجدید نظر بحرین حکم صادر شده علیه بانک مرکزی ایران، بانک المستقبل و شش تن از کارکنان آن‌ها و همچنین چند بانک ایرانی دیگر به ادعای پولشویی را مورد تائید قرار داد.

وائل بوعلاوی معاون دادستان کل بحرین ضمن اعلام این خبر گفت که پنج نفر از کارکنان بانک المستقبل، در مجموع به ١٠ سال حبس و نفر ششم آن‌ها نیز به پنج سال زندان محکوم شده اند. همچنین هرکدام از آن‌ها به پرداخت یک میلیون دینار بحرینی جریمه شده‌اند.


بیشتر بخوانید: قیمت خودرو‌های ایران خودرو امروز دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰


این مقام بحرینی افزود: بانک مرکزی ایران و دیگر بانک‌های ایرانی نیز هر کدام به پرداخت یک میلیون دینار بحرین محکوم شده اند. همچنین حواله‌هایی به ارزش ۱۴۸ میلیون دلار، ۹۶۷.۹ میلیون دلار، ۵۳.۳ میلیون درهم امارات و ۲۳۵ میلیارد ریال ایران نیز ضبط شده است.

بانک المستقبل با سرمایه‌گذاری مشترک دو بانک ملی و صادرات ایران و همچنین بانک الاهلی یونایتد بحرین تأسیس شد و سپس دفتر مرکزی خود را در منامه افتتاح کرد. دادستانی کل بحرین مدعی است که فعالیت‌های این بانک خلاف قوانین بوده است و بانک مرکزی ایران از طریق آن برای انجام «معاملات مالی مشکوک» استفاده کرده است.

بوعلاوی همچنین گفت که تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد و انتظار می‌رود که افراد بیشتری در ارتباط با پولشویی و انجام تراکنش‌های غیرقانونی متهم شوند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر