تیتر امروز

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران
به استقبال لیگ بیست و دوم

سایه کوتاه فوتبال حرفه‌ای در ایران

عصر فردا، جمعه بیست و یکم مرداد ۱۴۰۱، بیست و دومین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاهی ایران گشایش می‌یابد تا در سال جام جهانی، چرخ فوتبال ایران به گردش دربیاید.
واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!
دیدار از وضعیت کرونا در ایران گزارش می‌دهد

واردات واکسن در دولت سیزدهم و «۷» بد ُیمن!

افتخار وزیر بهداشت دولت سیزدهم این است که یک تنه واکسن وارد کرده، واکسن‌هایی که اقبال از آن روز به روز کمتر، اما تعداد مرگ‌های کرونایی روز به روز بیشتر می‌شود.

تاخیر در پرواز کرو-۳ در روز "هالووین"

سفر چهار خدمه ناسا و اسپیس‌ایکس به ایستگاه بین‌المللی فضایی به دلیل نامساعد بودن آب‌وهوا به تاخیر افتاد.

کد خبر: ۱۱۳۰۸۲
۱۵:۱۷ - ۰۹ آبان ۱۴۰۰

کنسل شدن ماموریت کرو-۳

دیدارنیوز ـ به نقل از اینسایدر، طوفان بزرگ اقیانوس اطلس که باد و امواج شدید را به سمت ساحل شرقی هدایت می‌کرد باعث تعویق سفر چهار خدمه ماموریت کرو-۳ شد.

ناسا در روز شنبه اعلام کرد که قرار بود این موشک که "پایداری" (Endurance) نام دارد همزمان با مراسم هالووین در روز یکشنبه بر فراز آسمان فلوریدا به پرواز دربیاید، اما اکنون این پرواز به روز چهارشنبه موکول شده است.

ناسا و اسپیس‌ایکس، روز چهارشنبه، سوم نوامبر، ساعت ۱:۱۰ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (۸:۴۰ به وقت تهران) را برای انجام این ماموریت در نظر گرفته‌اند.

طوفانی که باعث لغو این سفر شد، شمال شرقی ایالات متحده آمریکا را در بر گرفته است.

این آژانس فضایی افزود: انتظار می‌رود شرایط جوی در روز سوم نوامبر برای انجام این ماموریت بهبود یابد.

موشک شرکت اسپیس‌ایکس که بنیانگذار آن ایلان ماسک است، فضانوردان ناسا را برای یک سفر شش ماهه به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد برد. در میان این خدمه فضانوردان آژانس فضایی اروپا و ژاپن نیز حضور دارند.

کنسل شدن ماموریت کرو-۳

در این ماموریت که کرو-۳ نام دارد فضانوردان ناسا "راجا چاری" فرمانده، "توماس مارشبورن" خلبان و "کایلا بارون" متخصص ماموریت و "ماتیاس ماورر" از آژانس فضایی اروپا حضور خواهند داشت.

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، موشک "پایداری" در روز چهارشنبه از پایگاه فضایی کندی به فضا خواهد رفت و فضانوردان پیش از رسیدن به ایستگاه فضایی ۲۴ ساعت را در فضا خواهند گذراند.

پس از آن فضانوردان کپسول فضایی «کرو دراگون» و سایر فضانوردان ایستگاه فضایی پیش از باز کردن دریچه کپسول فضایی، به مدت دو ساعت به انجام فرآیند چک کردن نشتی می‌پردازند.

در نهایت فضانوردان وارد ایستگاه فضایی خواهند شد. در حال حاضر هفت نفر در این ایستگاه مستقر هستند که به استقبال فضانوردان کرو-۳ خواهند رفت.

طی چندین هفته پس از رسیدن فضانوردان کرو-۳ به ایستگاه فضایی، خدمه ماموریت کرو-۲ به زمین بازخواهند گشت. زمان دقیق این سفر هنوز اعلام نشده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نجوم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی