تیتر امروز

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!
توصیه مردانی به مردم:

اومیکرون احتمالا واکسن‌گریز است؛ اما واکسن بزنید!

اومیکرون لرزه بر اندام جهان انداخته است. همه از بازگشت موج‌های مرگ و قرنطینه‌های طولانی هراسان هستند، در این شرایط توصیه مسعود مردانی ویروس شناس و متخصص بیماری‌های عفونی به مردم باز هم واکسن...
آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل؛ صدراعظم دنیای آزاد

آنگلا مرکل به مدت ۱۶ سال صدراعظم آلمان بود؛ وی جزء معدود سیاستمدارانی است که هر چه بیشتر بر مسند صدارت بود بر میزان محبوبیتش افزوده شد. تصور آلمان بدون مرکل مانند پاریس بدون برج ایفل است.

مرکل: روی بازگشت ایران به میز مذاکره حساب می‌کنیم

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که به زودی سمت خود را ترک خواهد کرد، در سخنرانی خود در اجلاس گروه ۲۰ گفت: «ما روی بازگشت ایران به میز مذاکرات حساب می‌کنیم، البته زمان درحال سپری شدن است و غنی سازی در ایران ادامه دارد. این مسئله ما را بسیار نگران می‌کند.»

کد خبر: ۱۱۳۰۵۰
۱۳:۰۸ - ۰۹ آبان ۱۴۰۰

مرکل: روی بازگشت ایران به میز مذاکره حساب می‌کنیم

دیدارنیوز: صدراعظم آلمان با ابراز نگرانی نسبت به غنی سازی اورانیوم در ایران گفت که زمان برای بازگشت به مذاکرات برجامی در حال سپری شدن است.

به گزارش رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که واپسین روز‌های فعالیت خود در این سمت را سپری می‌کند در حاشیه اولین روز نشست گروه ٢٠ در رم به نشست‌های چندجانبه خود با سران فرانسه، انگلیس و ایالات متحده و گفت‌وگوهایشان درخصوص برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت که آن‌ها نسبت به غنی سازی اورانیوم در ایران نگران هستند و از این کشور می‌خواهند که برای حصول یک توافق به میز مذاکرات بازگردد.

وی افزود: ما روی بازگشت ایران به میز مذاکرات حساب می‌کنیم، البته زمان درحال سپری شدن است و غنی سازی در ایران ادامه دارد. این مسئله ما را بسیار نگران می‌کند.

درحالی‌که ایران همواره بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای خود تاکید دارد، مرکل در ادامه گفت: زمان آن رسیده بود که گفتگو کنیم که چه می‌توان کرد تا ایران به سلاح هسته‌ای مجهز نشود.

آنگلا مرکل این اظهارات را پس از آن بیان کرده است که سران آمریکا و تروئیکای اروپا روز گذشته پس از دیدار در حاشیه نشست گروه ٢٠ با انتشار بیانیه‌ای مشترک نسبت به توسعه فعالیت‌های هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کردند.

سران این کشورها بدون اشاره به نقض توافق هسته ای از سوی آمریکا و بدعهدی طرف های اروپایی در اجرای تعهدات‌شان در برجام خواستار بازگشت تهران به پایبندی کامل به این توافق شدند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر