تیتر امروز

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

درباره دربی پرهیاهو؛ سنگی بر گوری!

دربی ۹۷ همان چیزی بود که باید باشد. هیاهوی بسیار برای هیچ. سنگی بر گور فوتبالی که به هیاهو و جنجال تقلیل یافته است. خالی از هر دانش و تدبیر و زیبایی‌ای؛ مثل تقدیر این روز‌های جامعه ایران!
«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی
چهارم دسامبر؛ روزی برای تیزپاترین گربه سان جهان

«فیروز» تنها امید برای نجات یوز ایرانی

تلاش برای نجات یوز ایرانی از انقراض ادامه دارد، اما انگار هر بار به در بسته می‌خورد. بعد از ناکامی بزرگ در پروژه عشق «کوشکی» و «دلبر»، حالا فیروز یک یوز نر ۱۱ ساله تنها امید برای نجات یوز ایرانی...

زلزله اندیکا و پیامدهای اجتماعی آن

کد خبر: ۱۱۲۹۹۳
۱۶:۴۵ - ۰۸ آبان ۱۴۰۰

زلزله اندیکا و پیامدهای اجتماعی آن

دیدارنیوز خوزستان:زلزله اندیکا نه تنها باعث خسارت به زیرساخت‌های کالبدی و فیزیکی منطقه شد، بلکه ساختارهای اجتماعی آن منطقه را هم تحت تاثیر قرارداد، تا آنجاییکه که اگر بخواهیم واقع بینانه به پیامدهای زلزله اندیکا نگاه کنیم، تنها عناصر کالبدی وفیزیکی آسیب ندیده اند.


 درواقع آسیب‌های عناصر اجتماعی این منطقه هم باید با برنامه ریزی درست بررسی شود، و باتوجه به اینکه مدیریت مخاطرات دربرنامه ریزی ازاهمیت ویژه ای برای کاهش حجم آسیب ها و تلفات انسانی ناشی از مخاطرات طبیعی و انسانی برخوردار است،
ارزیابی آسیب پذیری اجتماعي مناطق زلزله زده میتواند به کاهش آلام مردم منطقه و التیامی برای دردهای آنها باشد.

با توجه به نقش مُسَلم عوامل اجتماعی در کاهش و افزایش آثار مخاطرات طبیعی در این یادداشت تاکید اصلی بر حمایت سازمان‌هایی که مسئولیت اجتماعی درقبال مردم منطقه دارند نگاشته شده است. 

طبق اطلاعات واصله برخی ازسازمانها در استان این مسئولیت‌ اجتماعی را در قالب پکیج های متفاوت ارسال کرده اند که امیدواریم جهت کمک به مردم غیور منطقه زلزله زده اندیکا در این فصل که هوا در آنجا  سرد می‌باشد کمک های دیگر سازمان‌ها در قالب پکیج های اجتمایی باشد تا بتوانند الامی بردردهای مردان وزنان آن منطقه باشند. 

هرچند مردم شهرستان اندیکا با داشتن ۲ سد بزرگ در منطقه در سال قبل جز بیست شهر محروم کشور معرفی شدوشایدزلزله اندیکا محرومیت واقعی این منطقه را برای همگان به تصویرکشید.

شهرام هزاریان روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اجتماعی

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر