تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان :

اشتغال مولد و پایدار با توسعه آموزش های مهارتی مبتنی بر نیاز بازار کار

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان گفت: فراهم سازی زمینه کارآفرینی ، اشتغال مولد و پایدار با توسعه آموزش هامهارتی مبتنی بر نیاز بازارکار لازم و ضروری است.

کد خبر: ۱۱۲۹۰۳
۱۰:۰۲ - ۰۸ آبان ۱۴۰۰

اشتغال مولد و پایدار با توسعه آموزش های مهارتی مبتنی بر نیاز بازار کاردیدارنیوز خوزستان:عبدالنبی سواعدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان در نشست با دلاور عسگری مسئول بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی استان خوزستان در خصوص راه کارهای گسترش همکاری وتوسعه مهارت آموزی دیدار و گفتگو کردند. 

سواعدی با اشاره به اینکه گسترش همکاری با اصناف در اولویت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان است اظهارکرد: کثرت و تنوع مخاطبان اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی استان خوزستان و تنوع در ایجاد اشتغال ظرفیت بسیار خوبی برای مهارت آموزی محسوب می شود. وی عنوان کرد: مهارت یکی از پایه های اساسی رشد و توسعه جوامع انسانی است که به کارگیری آن در حوزه های مختلف شغلی مسیر حیات فردی و اجتماعی افراد را مشخص و استعدادها و توانمندیهای آنان را در زمینه های مختلف شکوفا می نماید . سواعدی بیان کرد: اجرای قوانین الزام به فراگیری مهارت، با همکاری اصناف می تواند مهارت را در میان اقشار جامعه از کاسبان، کارآموزان و صاحبان صنایع به گونه ای گسترش دهد که با ایجاد زنجیره ملی جایگاه رفیعی برای مهارت آموزی ایجاد کند. وی گفت: برای استقرار نظام صلاحیت حرفه ای طرح شناسه کار منابع انسانی آماده بهره برداری واجرا در اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی استان خوزستان است. سواعدی با تاکید براجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی برای تربیت نیروی ماهر ومتخصص و توانمندسازی منابع انسانی گفت: این طرح در راستای اجرایی نمودن بند ۲ سیاست های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند ۵ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی و با هدف استفاده از ظرفیت بخش های غیر دولتی در توسعه آموزش های مهارتی اجرا شده است. سواعدی در پایان جلسه با تأکید بر لزوم توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، خواستار حمایت ومشارکت فعال اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی خوزستان دربرگزای نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی