تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.
روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

دیروز اصفهان صحنه‌های بسیار تلخ و تکان‌دهنده‌ای را تجربه کرد. رسول شکوهی که از ابتدای تجمعات آب در اصفهان این موضوع را پیگیری کرده نگاهی انداخته است به عوامل و ریشه‌های این رخداد تلخ...

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: آماده مذاکره با ایران هستیم

جک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید با اعلام آمادگی برای مذاکره با ایران و رعایت حسن نیت، خاطر نشان کرد که هنوز مشخص نیست که ایران آماده بازگشت به مذاکرات وین هست یا نه.

کد خبر: ۱۱۲۸۷۹
۱۱:۴۷ - ۰۷ آبان ۱۴۰۰

جک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید

دیدارنیوز - «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه پنجشنبه مدعی شد هنوز برای او مشخص نیست ایران آماده بازگشت به مذاکرات وین است یا خیر.

سالیوان صریح کرد «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ با «آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان، «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه و «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس دیدار و با آن‌ها درباره هماهنگ‌سازی مواضع غرب در مذاکرات وین رایزنی خواهد کرد.

سالیوان که در جمع خبرنگاران در واشنگتن حضور داشت گفت: «این فرصتی برای هماهنگ کردن دیدگاه‌هایمان با شرکای اروپایی در سطح سران و رسیدن به یک موضع مذاکراتی مشترک است.»

مقام‌های جمهوری اسلامی ایران از جمله وزیر خارجه «حسین امیرعبداللهیان» روز چهارشنبه اعلام کردند مذاکرات وین در خصوص برجام از پایان ماه نوامبر آغاز خواهند شد.

سالیوان مدعی شد: «هنوز برای من کاملاْ روشن نیست که ایرانی‌ها آماده بازگشت به مذاکرات هستند یا خیر. ما سیگنال‌های مثبتی شنیده‌ایم که آن‌ها آماده‌اند، اما فکر می‌کنم لازم است صبر کنیم ببینیم آن‌ها در میز مذاکرات انجام می‌شوند یا خیر و یا اینکه این کار را چه زمانی انجام می‌دهند.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید بدون اشاره به ادامه سیاست فشار حداکثری از سوی بایدن علیه ایران اضافه کرد: «ما برای مذاکره با حسن نیت جهت بازگشت دوجانبه به برجام آماده‌ایم. امیدواریم آن‌ها هم آماده باشند.»

سالیوان در بخش دیگری از اظهاراتش با انتقاد از سیاست دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در خارج کردن آمریکا از برجام و اجرای سیاست فشار حداکثری علیه ایران گفت که دولت بایدن همکاری نزدیک‌تری با اروپایی‌ها دارد

او یادآوری کرد مسئله خروج از برجام و اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران یکی از «عمیق‌ترین شکاف‌های میان دولت قبلی و اروپایی‌ها» بود. سالیوان در ادامه گفت در حال حاضر سران کشور‌های اروپایی و آمریکا درباره مسئله ایران اتفاق نظر دارند.

سالیوان چند روز پیش گفته بود که رئیس‌جمهور آمریکا خواستار هماهنگ‌سازی سیاست‌هایش با طرف‌های اروپایی و رسیدن به جبهه‌ای متحد با آن‌ها در قبال ایران است.

کشور‌های غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعا‌ها را رد کرده است.

منبع: روزپلاس

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر