تیتر امروز

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است
الهه کولایی در گفتگو با دیدار عنوان کرد:

تاجزاده از اصولگراترین اصلاح‌طلبان است/ رویکرد او، مقابل براندازان است

الهه کولایی نماینده پیشین مجلس و فعال سیاسی درباره بازداشت مصطفی تاجزاده و راه‌های رسیدن به جامعه‌ای توسعه یافته با دیدارنیوز به گفتگو نشست. او معتقد است دستگاه قضایی با مدیریت حجت‌الاسلام اژه‌ای،...
جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

صندوق کارآفرینی امید بازوی دولت در حوزه محرومیت‌زدایی

کد خبر: ۱۱۲۸۳۸
۱۴:۱۸ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰

صندوق کارآفرینی امید بازوی دولت در حوزه محرومیت‌زدایی

دیدارنیوز خوزستان: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در مراسم افتتاح مرکز شتابدهی جامپاگفت: اولین مرکز نوآوری توسط معاونت فناوری رئیس‌جمهور و بخشی از استارتاپ ها راه اندازی شد، وباتوجه به فعالیت های گذشته صندوق در محله هرندی طبیعتا به فعالیت های خود در قالب توانمندسازی ومشاوره شغلی در این مرکزبا تاسیس دفتر ادامه خواهد داد.
وی درباره عملکرد صندوق درمحله هرندی افزود: تلاش های صندوق از گذشته در توانمندسازی خانواده ها در این منطقه با تاسیس ۳۲ صندوق خُرد محلی و حمایت از۱۰ طرح اشتغال و کارآفرینی توانسته اعتماد اهالی را جذب وبا راه اندازی رسمی این دفتر امیداوریم  شاهد کمک‌ها و حمایت‌های بیشتری از سوی صندوق کارآفرینی امید باشیم.

نوراله زاده درباره برگزاری رویدادهای کسب و کاری در محله هرندی گفت: قرار بر این شده که ما هر هفته یک رویداد در محله هرندی در همین مرکز شتابدهی متناسب با اولویت‌های کسب و کاری که صندوق از آنها حمایت می کند برگزار کنیم واز تمام فعالان در حوزه کسب وکار دعوت می کنیم با حضوردر این رویدادها تبادل اطلاعات و ایده داشته باشند.

وی درباره استفاده از فضای باز محیط این مرکز شتابدهی افزود: با توجه به اینکه انواع کسب و کارهای خرد وکوچک خانگی دراین محله ایجاد شده، بازار روزی برپا خواهد شد تا هرهفته تولیدکنندگان، محصولات خود را به صورت مستقیم عرضه کنند واین اتفاق خیلی خوب که با ابتکار دفتر مقام معظم رهبری انجام پذیرفته، در سایر محلات نیز با ایجاد مراکز نوآوری وحضور صندوق و ایفای نقش خود شاهد توسعه محلی محلات باشیم.
 

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در رابطه با نحوه ارتباط اهالی با دفتر توانمندسازی و مشاوره شغلی صندوق گفت: این دفتر هر روز دایر است و از بهترین تسهیلگران صندوق به طور دائم در حال خدمت رسانی خواهد بود و سایر همکاران ما نیز به صورت پاره وقت تردد می‌کنند و تلاش می‌کنند ارتباط بین اهالی وصندوق برقرار باشد.

وی درباره کسب و کارهایی که می‌توانند به دفتر مراجعه کنند افزود: طبیعتاً کسب و کارهایی که در محله و خانواده‌های ساکن در این محل مشغول هستند و فعال هستند می توانند به این دفتر مراجعه کنند و از خدمات توانمندسازی ومشاوره بهره مند شوند.

 مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره تصویب اساسنامه در شورای نگهبان گفت: با تصمیم دولت وتصویب اساسنامه صندوق کارآفرینی امید  توسط شورای محترم نگهبان، ظرفیت توسعه کارآفرینی در کشور خصوصاً در کسب و کارهای خرد و کوچک در مناطق و محلات، بسیار افزایش پیدا خواهد کرد و فعالیت های صندوق در دو سطح برای خدمت رسانی ایجاد خواهدشد.

صندوق کارآفرینی امید تنها نهاد توسعه کسب و کار می تواند باشد و خدمات اجتماعی را ارائه دهد و دیگراینکه اگر نیاز به حمایت مالی بود از طریق ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه و یا سایرکمک‌های مالی یاشد می تواند تامین مالی  مورد نیازرا انجام دهد، صندوق کارآفرینی امید می تواند بازوی دولت در حوزه محرومیت‌زدایی قرار گیرد ودر آینده نقشی به مراتب موثرتری ایفا خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی