تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

بلژیک: برجام بهترین راه برای حل موضوع هسته‌ای ایران است

وزارت امور خارجه بلژیک روز چهارشنبه با انتشار پیامی در خصوص ملاقات دبیرکل وزارت امور خارجه این کشور با علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در بروکسل تصریح کرد که برجام بهترین ابزار «قابل‌پذیرش متقابل» برای حل موضوع هسته‌ای ایران است.

کد خبر: ۱۱۲۷۷۸
۱۳:۳۲ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

بلژیک: برجام بهترین راه برای حل موضوع هسته‌ای ایران است

دیدارنیوز ـ در این پیام توئیتری که در حساب رسمی وزارت امور خارجه بلژیک منتشر شد آمده است که دبیر کل وزارت امور خارجه این کشور درباره توافق هسته‌ای ایران گفتگو و تبادل نظر‌های صریحی را با معاون سیاسی وزیر امور خارجه داشته است.

این پیام می‌افزاید: از نظر بلژیک برجام بهترین ابزار قابل‌پذیرش متقابل برای حل موضوع هسته‌ای ایران است.

باقری هم در توئیتی درباره این دیدار نوشت: در یک روز شلوغ فعالیت‌های دیپلماتیک در بروکسل، اول صبح با خانم تئدورا گنتزیس دبیرکل وزارت امور خارجه بلژیک در چارچوب صبحانه کاری، ملاقات کردم.

وی افزود: ما درباره مجموعه‌ای از مسائل دوجانبه، افغانستان و سایر مسائل بین‌المللی گفتگو کردیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان دیشب (سه‌شنبه) در راس هیاتی برای گفتگو‌های برجامی وارد بروکسل شد. او طبق برنامه اعلام شده امروز با هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام دیدار خواهد کرد تا گفتگو‌ها درباره از سرگیری اجرای توافق هسته‌ای را ادامه دهد.

وی در این باره بیان داشت: ایران مصمم به انجام مذاکراتی است که تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی را به صورت کامل و موثر لغو نموده، عادی‌سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران را تضمین نموده و ضمانت‌های معتبری برای عدم بدعهدی بیشتر فراهم کند.

باقری تصریح کرد: مساله این است که آیا طرف‌های مقابل از آمادگی واقعی برای انجام تعهدات خود، از جمله فراخواندن یک ناقض غیرعضو به ترک خط مشی‌ها و میراث مخرب گذشته برخوردارند؟

معاون سیاسی وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: ادامه سیاست شکست‌خورده فشار حداکثری قطعا نمی‌تواند موانع پیش روی «مذاکرات برای لغو تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه» را بردارد، بلکه بر پیچیدگی‌های فراوان مذاکرات خواهد افزود.

ایران تا یک سال پس از خروج آمریکا از برجام به تمامی تعهداتش ذیل این توافق عمل کرد تا به کشور‌های اروپایی که وعده می‌دادند آثار خروج واشنگتن از توافق را جبران می‌کنند، فرصت دهد تا برای تحقق این وعده تلاش کنند. اما پس از گذشت یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهران اعلام کرد با توجه به اینکه کشور‌های اروپایی به وعده‌هایشان عمل نکرده‌اند، در چند گام تعهداتش ذیل برجام را کاهش خواهد داد. کاهش تعهدات ایران بر اساس مفاد توافق هسته‌ای برجام صورت می‌گرفت.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بار‌ها اعلام کرده است که در صورت لغو تمام تحریم‌های آمریکا به نحوی که قابل راستی آزمایی باشد، به اجرای تعهداتش در برجام باز می‌گردد.

منبع: ایرنا
برچسب ها: برجام
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر