تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.
روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

روسیاهی مدیران در جمعه سیاه اصفهان

دیروز اصفهان صحنه‌های بسیار تلخ و تکان‌دهنده‌ای را تجربه کرد. رسول شکوهی که از ابتدای تجمعات آب در اصفهان این موضوع را پیگیری کرده نگاهی انداخته است به عوامل و ریشه‌های این رخداد تلخ...

تعامل ایران با همسایگان آمریکا را عصبانی می‌کند/ مذاکرات بدون خروجی قابل‌پذیرش نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ۸ سال فرصت‌ها را از دست دادیم و در حال حاضر باید به سمت توسعه و تعامل با کشور‌های همسایه حرکت کنیم، گفت: اینکه می‌بینید آمریکایی‌ها عصبانی هستند به این دلیل است که ما تعامل با همسایگان را مدنظر داریم.

کد خبر: ۱۱۲۷۴۲
۱۱:۵۴ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

تعامل ایران با همسایگان آمریکا را عصبانی می‌کند/ مذاکرات بدون خروجی قابل‌پذیرش نیست

دیدارنیوز ـ فداحسین مالکی با اشاره به موضوع مذاکرات گفت: زمانی مذاکرات را می‌پذیریم که مذاکرات خروجی داشته باشد.

وی با بیان اینکه ما به هیچ عنوان موافق مذاکرات فرسایشی نیستیم، اظهار داشت: به هر حال ۸ سال فرصت‌ها را از دست دادیم و در حال حاضر باید به سمت توسعه و تعامل با کشور‌های همسایه حرکت کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: همچنین باید در سازمان‌های بزرگ اعم از شانگ‌های حضور فعالی داشته باشیم لذا در این صورت اصلا نیازی به برخی کشور‌ها نخواهیم داشت و کاملاً هم تحریم‌ها را دور خواهیم زد.

مالکی با بیان اینکه تعامل ما با همسایگانمان آمریکا را عصبانی می‌کند، اظهار داشت: هر زمانی که آمریکایی‌ها عصبانی شوند ما آنجا گام مثبتی برداشته‌ایم و این یک واقعیت است.

سفیر پیشین ایران در کابل با بیان اینکه در عالم سیاست دو بعلاوه دو هیچ موقع ۴ نمی‌شود، تصریح کرد: اینکه می‌بینید آمریکایی‌ها عصبانی هستند به این دلیل است که ما تعامل با همسایگان را مدنظر داریم.

وی تاکید کرد: اگر ما به دنبال قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین برویم و قرارداد‌های لازم را ببندیم آمریکایی‌ها را بیش از پیش عصبانی خواهیم کرد.

مالکی با اشاره به رویکرد تعاملی دولت و دستگاه دیپلماسی با همسایگان اظهار داشت: البته ما باید نگاهی هم به برجام داشته باشیم، اما نباید همه ظرفیت‌های کشور را به پای برجام بگذاریم.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر