تیتر امروز

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

ابراهیم رئیسی و مشکل کسری بودجه

رئیس‌جمهور از عدم استقراض از بانک مرکزی گفت. ادعایی که با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد، اما در نهایت رئیس‌جمهور نگفت بدون استفاده از منابع بانک مرکزی مشکل کسری بودجه را چگونه حل کرده است.
با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با خودت چه کردی آقای طارمی؟

با ادامه پیدا کردن روند ناکامی مهدی طارمی در باشگاه پورتو و رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، به نظر می‌آید او نیاز مبرم به کمک از داخل ایران داشته باشد.

پایان صدراعظمی «آنگلا مرکل»

"فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهوری آلمان عصر سه شنبه حکم پایان دوره صدراعظمی "آنگلا مرکل" را به او تحویل داد.

کد خبر: ۱۱۲۷۱۱
۰۹:۳۱ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰

پایان صدراعظمی «آنگلا مرکل»

دیدارنیوز ـ  "اشتاین مایر" در مراسمی که در کاخ "بلوو" در برلین برگزار شد، ابتدا حکم پایان دوره صدراعظمی مرکل و سپس احکام پایان کار اعضای کابینه آلمان را تقدیم آن‌ها کرد.

البته این بدین مفهوم نیست که کابینه مرکل دیگر هیچ مسئولیتی ندارد.

رئیس جمهور آلمان پیش از ظهر امروز با صدور بیانیه‌ای از "آنگلا مرکل" خواست تا زمان تشکیل کابینه دولت جدید آلمان، به وظایف خود به عنوان صدراعظم ادامه دهد.

بر اساس قانون اساسی آلمان، اختیارات صدراعظم فدرال و وزرای دولت در روز برگزاری نشست مؤسسان پارلمان به پایان می‌رسد. اگر تا این لحظه کابینه جدید تشکیل نشده باشد که دقیقاً وضعیت امروز آلمان نیز به همین گونه است، دولت قبلی به لحاظ حقوقی از کار برکنار شده، اما بدون هیچ محدودیتی به وظایف خود ادامه خواهد داد.

مذاکرات در مورد تشکیل دولت ائتلافی آینده، هم اکنون توسط ۳ حزب "سوسیال دموکرات"، "دموکرات آزاد" و "سبزها" در حال انجام است. احتمالاً نام صدراعظم جدید آلمان در ماه دسامبر اعلام خواهد شد که در این صورت اختیارات دولت فعلی به طور کامل سلب خواهد شد.

انتخابات پارلمانی آلمان ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۱ برگزار شد. حزب سوسیال دموکرات آلمان در این انتخابات با کسب ۲۵.۷ درصد آرا به پیروزی رسید.

هر دولت جدید در آلمان برای تشکیل و پیشبرد کار به ۵۰ درصد کرسی‌های پارلمان نیاز دارد، اما هیچ حزبی نمی‌تواند در انتخابات به چنین آرایی دست یابد؛ لذا احزاب برای تشکیل دولت ناچار به ائتلاف هستند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر