تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.

خواب خوب نوزاد به پیشگیری از چاقی او کمک می‌کند

مطالعه‌ای که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد نوزادانی که بیشتر می‌خوابند و کمتر در طول شب بیدار می‌شوند، کمتر در دوران نوزادی دچار اضافه وزن هستند.

کد خبر: ۱۱۲۶۸۵
۱۶:۲۵ - ۰۴ آبان ۱۴۰۰

خواب خوب نوزاد و پیشگیری از چاقی

دیدارنیوز ـ به نقل از مدیسن نت، دکتر «سوزان رد لاین»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان بریگهام و زنان در بوستون، در این باره می‌گوید: «در حالی که ارتباط بین خواب ناکافی و افزایش وزن در بزرگسالان و کودکان به خوبی ثابت شده است، اما این ارتباط قبلاً در نوزادان تشخیص داده نشده است.»

ردلاین در ادامه افزود: «در این مطالعه، ما متوجه شدیم که نه تنها خواب شبانه کوتاه‌تر، بلکه بیداری بیشتر در طول خواب، با احتمال اضافه وزن نوزادان در شش ماهه اول زندگی ارتباط بیشتری دارد.»

طبق گزارش محققان، فقط یک ساعت خواب بیشتر در شب با کاهش ۲۶ درصدی خطر اضافه وزن در نوزاد ارتباط دارد. همچنین نوزادانی که در طول شب کمتر بیدار می‌شدند، خطر اضافه وزن کمتری داشتند.

محققان معتقدند دلیل آن می‌تواند این مسئله باشد که خواب بهتر باعث ترویج شیوه‌های معمول تغذیه و خودتنظیمی می‌شود که هر دو می‌توانند از پرخوری جلوگیری کنند.

در این مطالعه، محققان نزدیک به ۳۰۰ نوزاد تازه متولد شده بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ را مورد بررسی قرار دادند.

ردلاین می‌گوید: «این مطالعه بر اهمیت خواب سالم در هر سنی تأکید می‌کند. والدین باید با پزشکان متخصص اطفال در مورد بهترین شیوه‌ها برای ارتقا خواب سالم مانند رعایت برنامه خواب منظم، ایجاد فضایی تاریک و آرام برای خوابیدن و اجتناب از داشتن بطری شیر در رختخواب مشورت کنند.»

محققان قصد دارند چگونگی تأثیر الگو‌های خواب بر رشد در دو سال اول زندگی را بررسی کنند. آن‌ها همچنین امیدوارند سایر عوامل مؤثر بر خواب و افزایش وزن را شناسایی کرده و راه‌های ارتقا خواب سالم را ارزیابی کنند.

برچسب ها: سبک زندگی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی