تیتر امروز

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!
افاضات اضافه

عوام شهرکرد و همدان آب ندارند؛ ایرادی ندارد!

در هفته‌ای که سپری شد خوشبختانه بلایای طبیعی تا حد زیادی از مملکت دست برداشته و بر سر عوام نازل نشد اما مسائل انسانی همچنان برقرار است، گرچه عوام‌الملک می‌گوید ما اصلا مشکلی نداریم!
۱۰ نکته از بازی استقلال و ملوان
به آبی‌ها گل زدید، شادی نکنید!

۱۰ نکته از بازی استقلال و ملوان

استقلال در انزلی در نیمه مربیان برنده شد تا هواداران‌ این تیم‌، باخت هفته اول مقابل سپاهان را به دست فراموشی بسپارند. مرور چند نکته از این بازی خالی از لطف نیست.

سخنگوی اتحادیه اروپا برگزاری نشست بروکسل را تایید کرد

پیتر استانو سخنگوی اتحادیه اروپا نشست تیم‌های مذاکره کننده هسته‌ای ایران و اروپا در بروکسل را تایید کرد. علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران در پیامی در توییتر زمان این نشست را چهارشنبه اعلام کرده است.

کد خبر: ۱۱۲۶۱۶
۱۰:۲۹ - ۰۴ آبان ۱۴۰۰

مذاکرات بروکسل

دیدارنیوز: پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا از برگزاری نشست تیم‌های مذاکره کننده هسته‌ای ایران و اروپا در بروکسل طی هفته جاری خبر داد.

آقای استانو تایید کرد که این نشست با حضور انریکه مورا، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا و علی باقری، همتای ایرانی او برگزار خواهد شد و هدف آن بحث در مورد نحوه از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ایران و طرف‌های برجام خواهد بود.

در همین حال، علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران نیز با انتشاری پیامی توییتری اعلام کرد: «روز چهارشنبه، هماهنگ‌کننده کمیسیون مشترک برجام را در بروکسل ملاقات خواهم کرد تا گفت‌وگوهایمان را درباره مذاکرات نتیجه-محور ادامه دهیم.»

رابرت مالی، نماینده آمریکا در امور ایران نیز روز دوشنبه و در پایان سفر به اروپا و کشور‌های عربی حاشیه خلیج فارس در گفتگو با خبرنگاران با تاکید دوباره بر نگرانی ایالات متحده و شرکایش از سرعت برنامه هسته‌ای ایران، تاکید کرد که نشست بروکسل جایگزینی برای گفتگو‌های وین نیست.

آقای مالی با یادآوری مجدد علاقمندی دولت آقای بایدن به ادامه مسیر دیپلماسی با ایران، تصریح کرد که آمریکا در صورت عدم بازگشت ایران به مذاکرات وین، گزینه‌های دیگری دارد که درباره آن‌ها با شرکای خود گفتگو کرده است.

نماینده آمریکا در امور ایران هشدار داد که درِ مذاکراتِ بازگشت به برجام برای همیشه باز نخواهد بود. او عین حال، خاطر نشان کرد که حتی اگر آمریکا گام‌های دیگری را در قبال برنامه هسته‌ای ایران بردارد، ولی راه دیپلماسی هرگز بسته نخواهد شد.

ایران و طرف‌های توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در آوریل گذشته مذاکراتی را با میانجیگری اتحادیه اروپا و حضور غیرمستقیم آمریکا با هدف احیای برجام و لغو تحریم‌های آمریکا آغاز کردند؛ مذاکراتی که پس از برگزاری ۶ مرحله، از ژوئن گذشته و پس از اعلام پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ایران متوقف شده است.

طی چهار ماه گذشته طرف‌های اروپایی و آمریکا بارها از ایران خواسته‌اند تا بدون قید و شرط به سر میز مذاکره بازگردد ولی آن گونه که آقای باقری روز دوشنبه بار دیگر تاکید کرده، خواست ایران لغو تحریم‌های ایالات متحده به عنوان معیار سنجش آمادگی واقعی طرف‌های برجام برای ایفای تعهداتشان است.

در مقابل، طرف اروپایی و آمریکا نیز معتقدند که ایران در اسرع وقت باید به تعهدات برجامی خود بازگردد و از جمله با توقف غنی‌سازی ۶۰ درصدی، اجازه بازرسی کامل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تمامی فعالیت‌های هسته‌ای این کشور را صادر کند.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی