تیتر امروز

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر
دیدار گزارش می‌دهد

جای خالی آبخیزداری در سیل های اخیر

سیلاب غیر منتظره مردادماه امسال در استان‌های تهران، مازندران، لرستان و خوزستان موضوع فراموش شده "آبخیزداری" را نمایان کرد و این پرسش همیشگی که چه زمانی این طرح کامل اجرا می شود؟

سوریه و لبنان با VAR به استقبال ایران می‌روند!

دو بازی بعدی تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برابر سوریه و لبنان است که هر دو حریف ایران به دنبال تکنولوژی داوری ویدیویی هستند که بتوانند از ایران استقبال کنند.

کد خبر: ۱۱۲۵۳۲
۱۲:۵۷ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰

VAR  خواسته لبنان و سوریه در بازی با ایران

دیدارنیوز - تیم ملی فوتبال ایران در هفته پنجم و ششم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا با تیم‌های لبنان و سوریه دیدار خواهد کرد. شاگردان اسکوچیچ در هر دو دیدار مهمان هستند و در لبنان و اردن (محل بازی‌های سوریه) بازی خواهند کرد.

تیم ملی لبنان که در بیستم آبان در ورزشگاه صیدا بیروت از تیم ملی ایران پذیرایی خواهد کرد، به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که در این بازی از کمک داور ویدویی (VAR) استفاده خواهد شد. طبق ادعای رسانه‌های لبنانی نیز این کشور در حال رایزنی با AFC برای ورود این تکنولوژی به بیروت و استفاده از آن برای بازی با ایران هستند.

همچنین تیم ملی سوریه نیز در آغاز دور برگشت و در هفته ششم بازی‌ها در امان اردن میزبان ایران است که این تیم هم از کمک داور ویدیویی برای دیدار با تیم ملی ایران استفاده خواهد کرد که این موضوع به سود شاگردان اسکوچیچ هم خواهد شد.

سوریه در بازی اخیر خود مقابل لبنان با حساب ۳ بر ۲ شکست خورد که در این بازی گل عمر السوما، مهاجم سوریه با تشخیص VAR آفساید اعلام شد.

استفاده از این تکنولوژی در حالی است که ایران در دیدار با کره جنوبی از وجود VAR محروم شد. در حالی که این سیستم اجاره شده بود، کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ داوری را برای استفاده از سیستم مذکور اختصاص نداد.

در نهایت به علت اختلافات داخلی و برخی شایعات مانند دست داشتن برخی از مدیران تابعه رژیم صهیونیستی با شرکت هنگ کنگی سازنده VAR، قرارداد در آستانه فسخ شدن قرار گرفته است.

تیم ملی ایران در هفته هفتم و هشتم انتخابی جام جهانی در بهمن ۱۴۰۰ در ورزشگاه آزادی میزبان عراق و امارات است که گفته می‌شود در صورت نبود این تکنولوژی در ایران، شاید میزبانی از تیم ملی ایران سلب شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی