تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!
طی یک ماه آینده انجام می‌شود

نصب ۷۰ تابلوی معرفی و هشدار در محوطه‌های تاریخی خوزستان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان گفت: «در راستای حفاظت پیشگیرانه از محوطه‌های تاریخی خوزستان، نشانه‌گذاری و نصب تابلوهای معرفی و هشدار در دستورکار اداره‌کل میر‌اث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ‌استان قرار گرفت.»

کد خبر: ۱۱۲۴۷۱
۱۴:۴۷ - ۰۲ آبان ۱۴۰۰
نصب ۷۰ تابلوی معرفی و هشدار در محوطه‌های تاریخی خوزستان
 
دیدارنیوز خوزستان: سیدحکمت‌اله موسوی سه‌شنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۰ در تصریح این خبر گفت: «محوطه‌های تاریخی به عنوان آثار ارزشمند حوزه میراث‌فرهنگی کشور مستلزم توجه و همت همگانی هستند؛ از این‌رو، نصب و نشانه‌گذاری این محوطه‌ها، یکی از عمده‌برنامه‌های ما در اداره‌کل به منظور مراقبت از این‌گونه آثار است.»
 
او ادامه داد: «از آنجا که نشانه‌گذاری و نصب تابلو، بر آگاهی‌بخشی عمومی در فرهنگ نگهداری و حفاظت از آثار می‌افزاید، این اقدام به موقع ممکن است از هرگونه تخریب و تهدید و تعرض جلوگیری کند.»
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان افزود: «اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان با تأمین اعتبار از محل منابع استانی در نظر دارد تا با نشانه‌گذاری و نصب تابلو مناسب به صورت پایلوت، اطلاع‌رسانی و معرفی محوطه‌های تاریخی بدون علائم را آغاز کند.»
 
او با بیان این‌که نصب تابلوهای مناسب و هشداردهنده، علاوه بر بالابردن ضریب حفاظت و نگهداری، باعث مرتفع شدن مسائل حقوقی و قضائی نیز می‌شود، عنوان کرد: «از این‌رو، با تهیه تابلوهای هشداردهنده و نشانه‌گذاری محوطه‌های تاریخی طی یک ماه آینده، ۷۰ محوطه در سطح استان نشانه‌گذاری و دارای تابلوهای هشدار خواهند شد.»
 
 
 
برچسب ها: میراث فرهنگی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر