تیتر امروز

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!
دوگانه یحیی در حضور پرتغالی‌ها!

استقلال ۱ - پرسپولیس ۲/ عالی‌شاه‌‍نامه!

تیم پرسپولیس پس از فتح لیگ برتر، در دیداری جنجالی و پرتنش با شکست استقلال قهرمان جام حذفی فوتبال ایران شد تا یحیی و تیمش با عملکردی درخشان دوگانه این فصل را به خانه ببرند. امید عالیشاه بازیکن...

جهش ۳ برابری تولید میگو در خوزستان

مدیر کل شیلات خوزستان، با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر امر تولید برای سومین سال متوالی در تعیین شعار سال، از جهش 3 برابری تولید میگو در سطح استان خوزستان خبر داد.

کد خبر: ۱۱۲۴۶۴
۱۴:۰۲ - ۰۲ آبان ۱۴۰۰

جهش ۳ برابری تولید میگو در خوزستان

دیدارنیوز خوزستان: فتح اله ابوعلی، گفت: در سال جاری در سطح استان خوزستان،  بالغ بر 400 هکتار اراضی زیر کشت میگو رفته است که حدود 330 هکتار از این اراضی در مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان و ۷۵ هکتار در شهرستان خرمشهر و سایر اراضی به صورت انفرادی در دیگر مناطق استان واقع شده است.

وی افزود: پرورش میگو در استان خوزستان از دهه 70 در مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان آغاز شد و بنا به دلایل مختلف چندین سال، این مجتمع از شرایط مناسب تولید خارج شده بود.

ابوعلی ادامه داد: خوشبختانه طی چند سال اخیر، شرایط بسیار خوبی ایجاد شد به نحوی که امسال نسبت به سال گذشته سطح زیر کشت 2 برابر شده و تولید میگوی استان با رشد 3 برابری به  800 تن رسیده است.

مدیر کل شیلات خوزستان، اظهار داشت: حدود 90 درصد از تولیدات میگوی استان به بازارهای هدف منطقه از جمله کشورهای اروپایی  و کشورهای شرق آسیا صادر می شود و امیدواریم با عضویت ایران در پیمان شانگهای شاهد افزایش روند صادرات در کشور باشیم.

ابوعلی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال جاری مبنی بر حمایت از امر تولید و رفع موانع و مشکلات پیش رو بیان داشت: این سومین سال متوالی است که نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری معطوف و مربوط به مقوله تولید است و اداره کل شیلات خوزستان نیز در راستای انجام وظایف ذاتی خود بر روی پشتیبانی از تولید و حل مشکلات هدفگذاری و برنامه ریزی نموده است.

وی، به دغدغه های پرورش دهندگان اشاره نمود و خاطرنشان کرد: به زودی مشکلات مجتمع پرورش میگوی چوئبده آبادان در کارگروه تخصصی رفع موانع تولید در استان خوزستان  با حضور استاندار محترم و تولید کنندگان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیر کل شیلات خوزستان تاکید کرد: مشکل تخصیص آب در شهرستان خرمشهر، در سطح استان و ملی در حال پیگیری است و حمایت های کلانی در بخش پرورش میگو برنامه ریزی شده است.

ابوعلی، از اجرایی شدن طرح "تولید قراردادی آبزیان" در سال جاری خبر داد و افزود: تمامی مراحل تولید آبزیان در قالب یک فرایند جامع و منسجم تدوین خواهد شد تا تولیدکنندگان نگرانی از بابت تامین نهاده ها و فروش تولیدات خود نداشته باشند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی