تیتر امروز

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد
عاشورا نماد جنگ شیعه و سنی نیست

امام حسین (ع) برای قدرت قیام نکرد

امروز روز عاشوراست؛ روز اوج و معراج حسینی، و لازم است در تاملات عاشورایی به این توجه کنیم که عاشورا تن ندادن به ظلم حاکمان جور مدعی دین است نه جنگ‌ میان اهل سنت و شیعه!
عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت
گفتگوی دیدارنیوز با پروفسور حسن امین

عاقبت مشروطه و سازگاری جمهوریت و اسلامیت

پروفسور حسن امین در گفتگو با دیدارنیور پیروزی مشروطه را مدیون همکاری عرفی‌ها و روحانیت ترقی خواه دانست اما گفت: بعد از پیروری و در طول تاریخ همواره یکی مغلوب دیگری شده است.
طرح جدید مجلس

تدوین عدم الزام ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی

ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون شورا‌های مجلس از تدوین طرح عدم الزام ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

کد خبر: ۱۱۲۳۹۸
۱۵:۰۵ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰

ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی

دیدارنیوز ـ ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی از تهیه و تدوین طرح عدم الزام ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

وی با بیان اینکه طرح مذکور در مرحله جمع آوری امضا است، افزود: این طرح به زودی و پس از این مرحله برای رسیدگی تقدیم هیئت رئیسه مجلس و پس از آن جهت رسیدگی به کمیسیون تخصصی ارجاع می‌شود.

عضو کمیسیون شورا‌های مجلس در توضیح این طرح، گفت: براساس این طرح برگ سبز صادرشده از سوی نیروی انتظامی برای خودرو به عنوان سند رسمی تلقی شده و دیگر نیازی به ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی نیست.

ابوترابی با بیان اینکه نباید هزینه اضافی و بروکراسی اداری مازاد به مردم تحمیل شود، اضافه کرد: باید هزینه‌های مردم را در حوزه نقل و انتقال سند خودرو کاهش دهیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی