تیتر امروز

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!
شمارش معکوس مذاکرات وین (۵)

۲ روز تا وین؛ پینگ پنگ دیپلمات‌ها!

۸ آذر سرآغاز شروع مذاکرات وین با حضور نمایندگان دولت سیزدهم ایران است. اقتصاد ایران چشم انتظار نتیجه مذاکرات برجامی است. با روزشمار مذاکرات وین که ۲ روز دیگر انجام می‌شود با دیدار همراه باشید.

فیلم «غریبه» نمایده فلسطین برای اسکار ۲۰۲۲

فیلم «غریبه» نماینده سینمای فلسطین در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۲ شد.

کد خبر: ۱۱۲۳۹۶
۱۴:۵۲ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰

فیلم غریبه راهی اسکار

دیدارنیوز ـ به نقل از اسکرین، کمیته‌ای مستقل از سینمای فلسطین تحت نظارت وزارت فرهنگ این کشور در نهایت فیلم «غریبه» اولین ساخته «امیر فخرالدین» از منطقه اشغال شده بلندی‌های جولان را به عنوان نماینده رسمی فلسطین در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و چهارمین دوره جوایز اسکار معرفی کرد.

این فیلم نخستین نمایش جهانی خود را در هفتاد و هشتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و موفق به کسب جایزه بهترین طراحی تولید از این رویداد سینمایی شد.

«غریبه» یکی از فیلم‌های جشنواره فیلم قاهره نیز هست که در بخش هفته منتقدان این جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود. داستان این فیلم در روستایی کوچک در بلندی‌های جولان روی می‌دهد و روایتگر زندگی یک پزشک بدون مجوز است که با بحرانی وجودی دست به گریبان شده و حوادثی برای او در مواجهه با یک مجروج جنگی سوری روی می‌دهد.

این چهاردهمین باری است که سینمای فلسطین در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جوایز سینمایی اسکار شرکت می‌کند.

تاکنون ۵۸ کشور نماینده خود را در برای رقابت در اسکار ۲۰۲۰ معرفی کرده‌اند. آخرین مهلت معرفی نماینده رسمی کشور‌ها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار، اول نوامبر (۱۰ آبان) است. نامزد‌هایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای جهان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر