تیتر امروز

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!
آلودگی هوا و قانون هوای پاک

۲۳ دستگاه اجرایی که مسئول جان مردم تهرانند!

آلودگی هوا مشکل دیرینه تهران است. مشکلی که حالا به سایر شهر‌های ایران هم تسری یافته است. این معضل بزرگ تهران، اما محصول عمل نکردن ۲۳ دستگاه اجرایی به قانون هوای پاک است.
مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!
از میانه آتش (۱۳)

مقتدی صدر؛ شاه شطرنج بی‌قاعده سیاست در عراق!

امروز و با اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق روشن شد که علی رغم همه اعتراض‌ها مقتدی صدر برنده این انتخابات است. سیاستمدار مرموزی که سالهاست با چرخش‌های مداوم به سیاست ورزی مشغول است!

لیگ برتر والیبال از فردا آغاز می‌شود

لیگ برتر والیبال ایران از فردا دوم آبان ماه با دیدار دو تیم مدعی پیشین سایپا و پیکان آغاز خواهد شد تا چهره فهرمان جدید والیبال ایران مشخص شود.

کد خبر: ۱۱۲۳۷۱
۱۲:۳۶ - ۰۱ آبان ۱۴۰۰

لیگ برتر والیبال

دیدارنیوز - هفته نخست لیگ برتر والیبال مردان از روز یکشنبه دوم آبان آغاز خواهد شد. در دیدار‌های هفته نخست این رقابت‌ها که به جام سردار دل‌ها نام گذاری شده است، دو دیدار در تهران، یک دیدار در شهر‌های ارومیه، اصفهان، آمل، ورامین و یزد پیگیری می‌شود.

برنامه هفته نخست لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۰دوم آبان‌ماه (یک شنبه):

تهران، سالن فدراسیون، ساعت ۱۵

سایپا تهران – پیکان تهران

ارومیه، سالن غدیر، ساعت ۱۶

شهرداری ارومیه – راه‌یاب ملل مریوان

اصفهان، سالن ۲۵ آبان، ساعت ۱۶

فولاد مبارکه سپاهان – مس رفسنجان

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت ۱۶

لبنیات هراز آمل – پاس گرگان

ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت ۱۶

شهرداری ورامین – هورسان رامسر

یزد، سالن شهداب، ساعت ۱۶

شهداب یزد – شهرداری گنبد

تهران، سالن فدراسیون، ساعت ۱۸

فولاد سیرجان ایرانیان – آذرباتری ارومیه

پر افتخارترین تیم والیبال ایران

تیم والیبال پیکان با ۱۲ دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات لیگ برتر والیبال ایران است. این تیم پنج عنوان نایب قهرمانی و چهار مدال برنز نیز در پرونده کاری خود در این رقابت‌ها دارد. همچنین تیم والیبال پیکان عنوان سومی جهان و قهرمانی باشگاه‌های آسیا را به نام خود کرده است.

پیکان که پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها است بعد از چند سال دوباره با هدایت پیمان اکبری در لیگ برتر حاضر خواهد شد.

سایپا دیگر تیمی است که در این رقابت‌ها توپ خواهد زد. این تیم که از ابتدای حضور در این مسابقات در حسرت قهرمانی مانده است با افتخاراتی همچون هفت نایب قهرمانی و یک مقام سومی در لیگ برتر امسال با هدایت ناصر شهنازی به میدان خواهد رفت.

فولاد سیرجان که سال گذشته موفق شد قهرمان لیگ برتر والیبال شود در هفته نخست میزبان آذرباتری ارومیه در سالن فدراسیون والیبال است. این تیم موفق شده در باشگاه‌های آسیا به تازگی عنوان قهرمانی را به نام خود کند.

تیم‌های پاس گرگان و مس رفسنجان که امسال نخستین حضور خود در لیگ برتر را تجربه خواهند کرد، در اولین مسابقه میهمان نمایندگان آمل و اصفهان خواهند بود. پاس گرگان و مس رفسنجان به عنوان قهرمان و نایب قهرمان لیگ دسته یک سال ۹۹، سهمیه لیگ برتر به دست آوردند و تلاش دارند در این دوره از مسابقات این سهمیه را حفظ کنند.

هدایت تیم‌های فولاد مبارکه اصفهان و لبنیات هراز آمل را مربیان با تجربه‌ای همچون رحمان محمدی‌راد و بهروز عطایی بر عهده دارند و تقابل این تیم‌ها با حریفان تازه وارد به لیگ برتر، از جذابیت‌های هفته نخست رقابت‌ها خواهد بود.

تیم شهرداری ارومیه در هفته نخست لیگ برتر امسال با هدایت رضا تندروان به مصاف راه‌یاب ملل مریوان خواهد رفت. تندروان سال گذشته با نماینده سیرجان قهرمان لیگ برتر شد و این مربی درحالی هدایت والیبال ارومیه را برعهده گرفت که انتظارات از او بالاست.

۱۳ تیم قهرمان سی و چهار دوره لیگ برتر

در سی و چهار دوره لیگ برتر مردان ایران که یک دوره آن به دلیل کرونا ناتمام ماند (سال ۹۸) تاکنون ۱۳ تیم بر سکوی نخست ایستاده‌اند.

دخانیات تهران (۱۳۵۴)، استقلال تهران (۱۳۵۵ و ۱۳۵۶)، بنیاد شهید تهران (۱۳۶۹ و ۱۳۷۰)، بانک ملی ایران (۱۳۷۱)، آبگینه قزوین (۱۳۷۲)، فجر سپاه تهران (۱۳۷۳ و ۱۳۷۴)، پیکان تهران (۱۳۷۵ تا ۱۳۷۸، ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹ و ۱۳۹۳)، صنام تهران (۱۳۷۹ تا ۱۳۸۲)، کاله مازندران (۱۳۹۰ و ۱۳۹۱)، متین ورامین (۱۳۹۲)، بانک سرمایه (۱۳۹۴، ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶)، شهرداری ورامین (۱۳۹۷) و فولاد سیرجان (۱۳۹۹). (لیگ برتر سال ۱۳۹۸ به دلیل شیوع کرونا ناتمام ماند.)

برگزاری لیگ‌های ۱۴۰۰ با قوانین جدید

بر اساس اعلام سازمان لیگ فدراسیون والیبال، لیگ‌های برتر مردان و زنان، لیگ دسته یک مردان و زنان، لیگ سری B دسته یک مردان باشگاه‌های کشور در سال ۱۴۰۰ با جدیدترین تغییرات و اصلاحات قوانین داوری برگزار خواهد شد تا مسابقات داخلی والیبال نیز مطابق با آخرین استاندارد‌های دنیا برگزار شود و بازیکنان و مربیان داخلی نیز با قوانین بین‌المللی و به‌روز والیبال دنیا آشنایی هرچه بیشتری پیدا کنند.

از جمله این تغییرات می‌توان به حذف منطقه جریمه، بازیکن پس از اخراج باید به رختکن برود، حذف تکنیکال تایم اوت، لیبرو می‌تواند کاپیتان تیم شود و … اشاره کرد که دفترچه آنلاین این تغییرات از سوی کمیته داوری تهیه و تنظیم شده است و در اختیار تیم‌ها و ناظران قرار می‌گیرد.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر